loader

Jak wybrać monitor do pracy biurowej?

Wydawałoby się, że monitory do pracy biurowej nie mają jakichś szczególnych wymagań. W końcu nie wymagamy od nich super rozdzielczości – jak przy monitorach dla graczy – czy wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. Jednak monitor do pracy biurowej to urządzenie przy którym spędzamy zwykle 8 godzin w ciągu dnia. Ważne więc, by miał jak najmniej szkodliwy wpływ na nasze oczy. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze monitora?

Jaki monitor do pracy – najważniejsze parametry

Monitor do pracy powinien zapewnić nam komfortowe warunki podczas kilkugodzinnego wpatrywania się w ekran i sprawić, by wzrok mniej się męczył. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych technologii przyczyniających się do dbania o nasz wzrok, warto wymienić najważniejsze parametry takiego monitora. Te powinny być jednak zależne od konkretnego stanowiska – inne wymagania może mieć farmaceuta, a inne copywriter czy księgowy.

Jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście rozmiar. Obecnie takie minimum to 24 cale. Wybór konkretnego rozmiaru zależy od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy i jak dużo miejsca mamy na biurku. W ofercie Samsung dostępne są bowiem także monitory o przekątnych 27, 32 czy 34 cali. Na większy i szerszy ekran możemy się zdecydować w przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą ilością danych w arkuszach kalkulacyjnych czy rysunkami technicznymi, które wymagają szczegółowej analizy. Wraz z rozmiarem monitora warto wybrać też odpowiednią rozdzielczość, która wpłynie na jakość obrazu. Obecnie standardem jest Full HD lub wyższa.

Monitor biznesowy powinien mieć także odpowiednią matrycę, która oferuje szerokie kąty widzenia i dobrze odwzorowuje kolory, np. IPS lub VA. Standardem w pracy biurowej jest matowa matryca, dzięki której światło nie odbija się od monitora, a czytelność obrazu jest wyraźnie lepsza.

Monitor do pracy biurowej powinien też posiadać wszystkie odpowiednie porty, które będą niezbędne na danym stanowisku, np. złącza HDMI, DisplayPort, DVI, D-Sub czy USB typu C.

Byłoby dobrze, gdyby monitor miał regulację wysokości czy kąta nachylenia. Fajną opcją jest też funkcja pivot, dzięki której możemy ustawić monitor w pionie.

Monitor biznesowy, który chroni Twoje oczy? To możliwe!

Jaki monitor do pracy, który ochroni nasze oczy? Powiedzmy sobie szczerze. Trudno mówić o monitorach, które są dobre dla oczu, ponieważ długotrwałe siedzenie przed komputerem zawsze będzie miało negatywny wpływ na nasz wzrok. Możemy jednak go zminimalizować. W jaki sposób? Na przykład kupując monitor z dodatkową ochroną oczu. Monitory Samsung, np. monitor ViewFinity S90PC, posiadają specjalną powłokę antyrefleksyjną, która redukuje odbicie światła. Ponadto dodatkowe funkcje ochrony oczu, takie jak Eye Saver czy Flicker Free dostosowują jasność, redukują niebieskie światło i eliminują migotanie ekranu. Dzięki temu nasz wzrok mniej się męczy, co przekłada się na jakość pracy, koncentrację i samopoczucie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Artykuł partnera

Zobacz

​Możliwość zlecenia jakiegoś zadania zewnętrznemu usługodawcy to zawsze szansa na oszczędność czasu. W końcu w ten sposób nasz zespół nie musi poświęcać swoich obowiązków na czynności, które z powodzeniem może wykonać ktoś inny. W przypadku takich obowiązków jak archiwizacja dokumentów, korzyści jest jednak znacznie więcej. Oczywiście także tutaj możemy liczyć na...

Nazwa metoda smart to akronim 5 słów angielskich, co w tłumaczeniu oznacza, że cel powinien być dokładnie sprecyzowany, mierzalny, atrakcyjny do wykonania, realny podczas planowania, a także ściśle określony w czasie. Jest to zatem metoda realizowania celów, która wykazuje się ogromną skutecznością. Ponadto zakłada, że odpowiednie sformułowanie i wyrażenie celu jest...

Złoto od wielu lat nieustannie cieszy się ogromnym powodzeniem, wykonana z niego biżuteria jest uznawana za luksusowy dodatek. W dawnych czasach panowała tzw. gorączka złota, później jego popularność ulega zmianie, jednak obecnie nadal złoto cieszy się popularnością, która bezpośrednio rzutuje na kształtowanie jego wartości. Stąd też złoto jest bardzo pożądane i doceniane...