loader

Ruchowe gry wideo nie działają z kilku dobrych powodów

Działania na rzecz dystansu społecznego i samoodizolowania zainicjowane przez pandemię wirusa koronawirusowego sprawiły, że ludzie szukają nowych sposobów na ćwiczenia w domu. Czy aktywne gry wideo (AVG), takie jak Pokemon Go i niedawny przebój Ring Fit Adventure mogą być odpowiedzią?

W gry AVG gra się, przesuwając całe ciało, a nie tylko dotykając przycisków czy ekranu. Są one wprowadzane na rynek jako sposób na udział ludzi w aktywności fizycznej poprzez gry wideo, a badania wykazały, że mogą one rzeczywiście być skuteczne w zwiększaniu poziomu aktywności fizycznej i pomocy ludziom schudnąć.

Najnowszy popularny rozwój jest Ring Fit Adventure gry Nintendo dla jego konsoli przełącznika, który obejmuje sercowo-naczyniowych i mięśni wzmocnienie ćwiczeń w strukturze interwałowej, na dodatek do bardziej tradycyjnych fabuły i animacji gry. Gra sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w ciągu trzech miesięcy po jej premierze w październiku 2019 roku. Jednak patrząc szerzej na statystyki handlowe z ostatnich 10 lat, liczba udanych tytułów AVG jest znikoma, z najwyżej dwoma tytułami w corocznym zestawieniu 100 najlepszych gier na świecie - i częściej zero.

Więc jeśli AVGs naprawdę może przynieść korzyści dla kondycji fizycznej, dlaczego nie jest więcej osób, które je kupują? Moje ostatnie badania sugerują, że większość z tych gier po prostu nie jest wystarczająco wysokiej jakości i nie zapewniają wystarczająco dużo treningu, aby zadowolić graczy. Sugeruje to, że jeśli branża chce odnieść sukces w dziedzinie gier AVG, to musi rozwinąć swoją działalność.

Na początek spójrzmy na dane dotyczące kondycji fizycznej. Rząd Wielkiej Brytanii zaleca, aby ludzie podejmowali co najmniej 150 minut umiarkowanych ćwiczeń lub 75 minut energicznych ćwiczeń w tygodniu, a także co najmniej dwie sesje ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Chociaż wiemy, że AVG mogą nieznacznie zwiększyć poziom aktywności fizycznej, nie zapewniają one sposobu na prowadzenie długotrwałych okresów umiarkowanej aktywności lub jakiejkolwiek aktywności energicznej czy też ćwiczeń wzmacniających mięśnie.

Jedynym wyjątkiem jest Ring Fit Adventure, który może zaoferować te rzeczy, ale nawet to zależy od aktualnego poziomu sprawności fizycznej. Frequent goers siłownia jest mało prawdopodobne, aby znaleźć grę zapewnia wyzwanie, którego potrzebują, więc nie byłoby dużo zastępstwa, gdy utknął w domu.

Wszystko to sugeruje, że większość z obecnych zbiorów AVG nie robi wystarczająco dużo, aby poprawić kondycję fizyczną ludzi, aby to był prawdziwy punkt sprzedaży gier.

Inną kwestią jest to, czy AVG są po prostu wystarczająco przyjemne jako gry. Nasza uwaga i czas są ograniczone, nawet jeśli nie możemy wyjść z domu, więc AVG konkurują bezpośrednio z bardziej tradycyjnymi grami wideo (jak również z innymi hobby).

Ta walka o uwagę ostatecznie sprowadza się do subiektywnej decyzji o jakości i przyjemności: W jaką grę najbardziej lubisz grać? Istnieją jednak sposoby, w jaki możemy spróbować podzielić nasz pogląd na różne gry na wiele kategorii, aby podkreślić, dlaczego możemy myśleć, że dany tytuł jest dobry lub zły.

Jedną z metod stosowanych przez firmę badawczą Quantic Foundry jest "Gamer Motivation Model", który stara się pokazać, dlaczego ludzie wybierają gry.

Zobacz

Weaponsmithing to specjalizacja kowalstwa, która umożliwia dostęp do potężnych receptur broni BoP na poziomie 70. Ten poradnik pokaże Ci krok po kroku jak zostać Weaponsmith w Burning Crusade Classic. Zanim wybierzesz specjalizację kowalską, musisz osiągnąć poziom 40 i posiadać co najmniej 200 umiejętności kowalskich. Sprawdź mój poradnik poziomowania kowalstwa w TBC Classic...

Profesje związane z Darkmoon Faire Istnieje wydarzenie o nazwie Darkmoon Faire, które pojawia się w grze raz w miesiącu, zaczynając od 00:01 w niedzielę przed pierwszym poniedziałkiem każdego miesiąca. Podczas tego wydarzenia możesz wykonać zadania dla każdej z profesji. Zadania dla profesji mogą być wykonane tylko raz podczas każdego Darkmoon Faire i dają 5 punktów...

Na świecie zużywa się 400 milionów ton papieru rocznie. Ponad połowa z nich znajduje się w opakowaniach produktów. Ogromne ilości papieru zużywane są w biurach i wydawnictwach książkowych. Powiemy Ci, dlaczego powinieneś przejść na elektroniczne zarządzanie dokumentami, pobierać książki na urządzenia elektroniczne, kupować więcej żywności na wagę i...