loader

Jakie akcesoria komputerowe warto kupić?

Sprzęt komputerowy stale się rozwija, niezależnie od tego, czy posiadasz wieżę, laptopa czy tablet z ekranem dotykowym. W Polsce rynek rośnie z roku na rok. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe posiadają komputer, a także akcesoria komputerowe i gadżety. W tym artykule dowiesz się, jakie akcesoria komputerowe kupić, takie jak drukarki, skanery i słuchawki.

Istnieje wiele akcesoriów, których można używać z komputerem. Należą do nich monitory, klawiatury i myszy.

Ta lista akcesoriów komputerowych pomoże ci zdecydować, które z nich potrzebujesz do komputera domowego i co powinieneś kupić na zajęcia komputerowe online następnym razem, gdy odwiedzisz sklep elektroniczny.

Drukarka

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy drukarek, niezależnie od tego, czy wybierzesz Epson, Brother czy HP.

Wcześniej drukarki były bardzo drogie. Teraz można je dostać za bardzo niską cenę. Ceny zaczynają się od 130 złotych. Należy pamiętać, że tańsze modele będą zużywały wkłady atramentowe znacznie szybciej niż te droższe. Może to być naprawdę uciążliwe.

Istnieją firmy, które oferują kartridże pasujące do większości drukarek za mniej niż połowę ich ceny.

Drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe są idealne do użytku osobistego. Drukują tekst, obrazy JPG i TIFF, a także inne pliki. Większość dzisiejszych drukarek jest szybka i cicha. Cena ma wpływ na wiele funkcji, w tym wyrazistość, blask zdjęć i szybkość drukowania.

Jakość druku mierzona jest w DPI. Im wyższa wartość, tym mniejsza pikselizacja. Dla prostego dokumentu z tekstem wystarczy 600 dpi. Aby uzyskać dobrej jakości zdjęcie, należy szukać drukarki o rozdzielczości co najmniej 1200 dpi. Przed zakupem drukarki należy zatem zastanowić się, w jaki sposób będzie ona wykorzystywana.

Wymagana prędkość drukowania to 10 stron na minutę, ale będzie się ona różnić w zależności od tego, czy drukujesz w kolorze, w czerni i bieli, czy tylko tekst.

Niektóre drukarki są kompatybilne z Wi-Fi, ale inne wymagają kabla, który nie zawsze jest dołączony. Zapytaj w sklepie o odpowiedni kabel USB (lub sprawdź opis produktu, jeśli robisz zakupy online).

Drukarki laserowe i LED

Wcześniej drukarki igłowe były dostępne w celu oszczędzania atramentu. Jednak obecnie nie są one popularne ze względu na ich powolność i hałas. Obecnie można kupić kolorową drukarkę laserową, która umożliwia drukowanie zdjęć wysokiej jakości przy bardzo małej ilości atramentu. Są one również szybsze niż drukarki atramentowe. Ich jedyną wadą jest koszt, dlatego korzystają z nich firmy i profesjonaliści.

Drukarki LED oferują bardzo wysoką jakość druku (600-2400 dpi) i stanowią nową konkurencję dla drukarek laserowych.

Dowiedz się więcej o akcesoriach komputerowych na stronie https://elektrobox.pl/

Drukarki 3D

A co z drukarkami 3D? Możesz drukować trójwymiarowe przedmioty na specjalnym rodzaju plastiku. Wydrukowanie małej figurki może zająć do 10 minut, a bardziej skomplikowanych elementów nawet kilka godzin.

Akcesoria komputerowe

Skaner

Za pomocą skanera można zeskanować wszystkie rodzinne zdjęcia do komputera, wysłać podpisany dokument pocztą e-mail lub zaimportować zdjęcia z książki do prezentacji PowerPoint.

Osobne skanery można kupić za około 300-400 złotych.

Początkowo skanery były obsługiwane ręcznie i trzeba było ręcznie przesuwać je po dokumentach. Obecnie mają bardzo słabą rozdzielczość i są trudne w obsłudze.

Tace na dokumenty są automatycznie przesuwane przez skanery z podajnikiem. Można je znaleźć w faksach, skanerach biznesowych i faksach.

Najpopularniejszymi skanerami są skanery płaskie. Dokumenty są układane płasko na szklanej powierzchni, a głowica skanera porusza się do przodu i do tyłu.

  • - Dokument jest podświetlany
  • - Dokument odbija światło od czujników
  • - Odbite światło jest filtrowane w oparciu o trzy podstawowe kolory: czerwony, zielony i niebieski.
  • - Mikroregulator kalibruje kolory
  • - Głowica skanera przesuwa się do przodu i rejestruje cały dokument, wiersz po wierszu.
  • - Piksel po pikselu, informacje cyfrowe są reprodukowane w celu utworzenia dokumentu JPG, TIFF lub PDF.

Zalecana jest minimalna rozdzielczość 200 dpi na monitorze komputera.

Niektóre skanery płaskie mogą również skanować negatywy i slajdy. Dostępne są również skanery przenośne, które są często używane przez lekarzy. Są one kompaktowe i szybkie - wystarczy wsunąć dokument do skanera i zeskanować. Przenośny skaner można kupić już za 120 złotych.

Kamera internetowa

Nie zapomnij skorzystać z kamery internetowej, gdy chcesz pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Możesz kupić oddzielny monitor, aby uzyskać lepszą rozdzielczość lub większą elastyczność.

Kamera internetowa to niedrogi aparat cyfrowy, którego można używać do przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na Ziemi. Może być używana do wideokonferencji w biurze lub w domu.

Jeśli zdecydujesz się kupić kamerę internetową osobno, weź pod uwagę jej rozdzielczość, jakość obrazu i jakość mikrofonu, aby zapewnić dobrą jakość dźwięku i obrazu. Najtańsze modele kosztują około 30 USD, podczas gdy droższe modele profesjonalne mogą kosztować ponad 200 USD.

Słuchawki

Słuchawki to element, który łączy w sobie zarówno słuchawki, jak i mikrofon. Są one niezbędne dla profesjonalnych graczy i należą do najważniejszego sprzętu gamingowego.

Są również przydatne dla pracowników call center, grafików, programistów i studentów uczęszczających na zajęcia z kodowania online.

Korzystając ze słuchawek, gracze mogą również komunikować się z innymi graczami podczas gry. Mysz do gier nie jest niezbędna, ale sprawia, że gra jest bardziej komfortowa. Profesjonalni gracze nie mogą się bez niej obejść.

Słuchawki mają dwa gniazda, jedno dla mikrofonu i jedno dla słuchawek.

Para dobrej jakości słuchawek kosztuje około 100 złotych. Cena może się różnić w zależności od producenta i zastosowania.

Pendrive

Pendrive to zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, które pozwala przenieść na nie wszystkie dane (zdjęcia i muzykę, filmy i pliki), aby mogły być odczytane przez inny komputer lub urządzenie.

Jest łatwy w użyciu. Wystarczy włożyć go do gniazda USB komputera, a następnie przeciągnąć i upuścić pliki lub dane do folderu. Jest również kompaktowy i z łatwością zmieści się w portfelu lub torebce.

Dyski flash są odporne na wstrząsy, ponieważ wykorzystują pamięć flash i mają niewiele elementów mechanicznych i elektrycznych. Pojemność wynosi od 2 GB do 2 terabajtów. Najlepiej jednak używać ich jako tymczasowej pamięci masowej, a nie stałego urządzenia do tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania danych. Jeśli szukasz takiego urządzenia, lepiej kupić zewnętrzny dysk twardy.

Ceny dysków flash wahają się od 15 USD za 16 GB do 80 USD za 128 GB, w zależności od ich pojemności.

Zewnętrzne dyski twarde

Większość komputerów jest wyposażona w wewnętrzny dysk twardy, na którym przechowywane są dane. Dobrym pomysłem jest regularne kopiowanie danych na dysk zewnętrzny na wypadek awarii komputera.

Jest to również świetny sposób na zwiększenie pojemności pamięci masowej, jeśli masz ograniczoną ilość pamięci na dysku twardym. Istnieją przenośne zewnętrzne dyski twarde i dyski biurowe.

Zewnętrzne dyski twarde (nie mylić z pamięcią podręczną lub pamięcią RAM typu shadow) dla biura lub firmy mogą ważyć kilka kilogramów. Nie są przenośne, ale można je transportować. Pojemność wynosi od 750 gigabajtów do 6 terabajtów. Ceny wahają się od 300 do ponad 800 dolarów. Oprócz połączenia z komputerem, często wymagają zewnętrznego źródła zasilania.

Przenośne zewnętrzne dyski twarde są lżejsze (około 200 g) i oferują pojemność od 500 GB do dwóch terabajtów w cenie od 150 do 400 złotych. Wszystko, czego wymagają, to proste złącze USB.

Multimedialne dyski twarde pozwalają na zapisywanie plików i odtwarzanie ich bezpośrednio na telewizorze lub centrum rozrywki. Jeśli chcesz uzyskać lepszy obraz, upewnij się, że multimedialny dysk twardy ma złącze HDMI.

Zobacz

​Monitory szerokokątne to specyficzne urządzenia, których nietypowy wygląd wydaje się zyskiwać coraz więcej zwolenników. Niestandardowe proporcje ekranu sprawiają, że jest to świetne urządzenie do pracy biurowej i nie tylko. Dla kogo szerokie monitory mogą być odpowiednim wyborem? I jakie dodatkowe parametry powinny posiadać, by móc sprostać oczekiwaniom różnych...

Chłodnie wentylatorowe to urządzenia wykorzystywane do obniżania temperatury powietrza w różnych zastosowaniach. Ich działanie opiera się na wymuszonej konwekcji, czyli wymianie ciepła między cieczą a powietrzem. W tym artykule szczegółowo omówimy zasadę działania chłodni wentylatorowych, ich rodzaje, zalety i wady, a także przedstawimy szeroki zakres zastosowań tych urządzeń...

Trigeneracja, to stosunkowo nowa technologia, która jest tak zwanym następcą kogeneracji. Kogeneracja to system, który pozwala na jednoczesną produkcję ciepła i energii elektrycznej. Trigeneracja - zasada działania Trigeneracja, czyli proces wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu może również produkować tzw. wody lodowe. Trigeneracja może produkować energię...