loader

Usługa archiwizowania dokumentów - dlaczego warto z niej skorzystać?

​Możliwość zlecenia jakiegoś zadania zewnętrznemu usługodawcy to zawsze szansa na oszczędność czasu. W końcu w ten sposób nasz zespół nie musi poświęcać swoich obowiązków na czynności, które z powodzeniem może wykonać ktoś inny. W przypadku takich obowiązków jak archiwizacja dokumentów, korzyści jest jednak znacznie więcej. Oczywiście także tutaj możemy liczyć na oszczędzenie czasu i to w dużym stopniu - w końcu porządkowanie dokumentacji to jednak dość czasochłonna sprawa. Firmy, które decydują się na takie rozwiązanie jak usługa archiwizowania dokumentów, zyskują przede wszystkim wyższe poczucie bezpieczeństwa.

Archiwizowanie dokumentów - dlaczego tak usługa cieszy się taką popularnością?

Bezpieczeństwo informacji zawartych w aktach to niezwykle ważna kwestia. Jeśli w jakiś sposób narazimy dane klientów na wyciek:

  • - czekają nas konsekwencje prawne

Niedbałe archiwizowanie dokumentów może wiązać się np. z tym, że nadamy dokumentacji nieprawidłowe okresy przechowywania. W rezultacie może dojść do sytuacji, że zbyt długo przechowujemy (a więc przetwarzamy) dane klientów. To z kolei oznacza naruszenie RODO.

  • - będziemy musieli borykać się z poważnymi problemami wizerunkowymi

Firma, która nie jest w stanie rzetelnie zadbać o dane, które powierzyli jej klienci? Chyba żadne przedsiębiorstwo nie chce zyskać takiej złej sławy. Aktualnie, gdy o ochronie danych mówi się tak dużo, taki błąd może okazać się wprost niewybaczalny.

Firmy różnych wielkości i z różnych branż doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bolesne mogą być wyżej wspomniane konsekwencje. Wybierając samodzielną opiekę nad dokumentami trzeba się z nimi liczyć. Korzystną alternatywą jest archiwizacja dokumentów przy pomocy profesjonalnej firmy, np. Rhenus Data.

Co jeszcze daje ci usługa archiwizowania dokumentów?

Profesjonaliści, zajmujący się taką pomocą oferują znacznie więcej niż porządkowanie akt. Często są w stanie przejąć też inne nasze obowiązki związane z przetwarzaniem dokumentacji. Do takich kroków można zaliczyć przykładowo niszczenie akt czy ich digitalizację. Aby mieć pewność, że usługa archiwizowania oraz inne usługi realizowane są przez godną zaufania firmę, dokładnie zapoznajmy się z tym, czy przedsiębiorstwo spełnia określone normy i może pochwalić się pozytywną opinią dotychczasowych klientów. Godny zaufania podmiot bez problemu udzieli nam takich informacji i odpowie na wszystkie pytania.

Artykuł partnera

Zobacz

Wydawałoby się, że monitory do pracy biurowej nie mają jakichś szczególnych wymagań. W końcu nie wymagamy od nich super rozdzielczości – jak przy monitorach dla graczy – czy wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. Jednak monitor do pracy biurowej to urządzenie przy którym spędzamy zwykle 8 godzin w ciągu dnia. Ważne więc, by miał jak najmniej szkodliwy wpływ...

Nazwa metoda smart to akronim 5 słów angielskich, co w tłumaczeniu oznacza, że cel powinien być dokładnie sprecyzowany, mierzalny, atrakcyjny do wykonania, realny podczas planowania, a także ściśle określony w czasie. Jest to zatem metoda realizowania celów, która wykazuje się ogromną skutecznością. Ponadto zakłada, że odpowiednie sformułowanie i wyrażenie celu jest...

Złoto od wielu lat nieustannie cieszy się ogromnym powodzeniem, wykonana z niego biżuteria jest uznawana za luksusowy dodatek. W dawnych czasach panowała tzw. gorączka złota, później jego popularność ulega zmianie, jednak obecnie nadal złoto cieszy się popularnością, która bezpośrednio rzutuje na kształtowanie jego wartości. Stąd też złoto jest bardzo pożądane i doceniane...