loader

Jak kupić dobrą używaną ute za mniej niż $20K

Jeśli jesteś na rynku za ute, co kupuje ci 20 tys. dolarów w tych dniach? Cóż, jeśli nie jesteś zdenerwowany odznaką lub kraju, z którego pochodzi, można uzyskać podjazd na zupełnie nową benzynę z podwójną kabiną 4x2 ute wyprodukowaną w (zgadłeś to) Chinach.

Jednakże, jeśli wolisz ute wykonane przez jedną z bardziej popularnych marek, to $20K nie będzie cię daleko w żadnym z ich nowych salonów samochodowych.

Istnieje jednak rozwiązanie, które można znaleźć na rynku samochodów używanych. Kupno używanego ute ma swoje zalety, między innymi dlatego, że amortyzacja nowego, przerażającego pojazdu została zamortyzowana. I w większości przypadków wszelkie skargi właścicieli "nowych samochodów", od drobnych czarnych punktów po wymianę wadliwych części, były rozwiązywane w ramach gwarancji na nowy pojazd.

4x2 czy 4x4?

Dane dotyczące sprzedaży potwierdzają, że większość nowych nabywców ute woli 4x4s niż 4x2s. Musisz jednak zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz umiejętności off-road, ponieważ zapłacisz za to - dosłownie - na więcej niż jeden sposób.

Samochody 4x4 mają większą złożoność mechaniczną, co przekłada się na wyższe koszty serwisowania i większą liczbę pracujących części, które potencjalnie mogą ulec awarii i wymagać wymiany. Są one również cięższe, co może zwiększyć zarówno zużycie paliwa, jak i apetyt na drogie materiały eksploatacyjne, takie jak hamulce i opony.

4x4s mogą mieć również trudniejsze życie ze względu na ich możliwości off-roadowe i są generalnie droższe w ubezpieczeniu. A w wielu przypadkach wariant 4x2 modelu 4x4 będzie miał większą ładowność, co jest ważne, aby wiedzieć, czy Twój ute będzie musiał regularnie przewozić ładunki.

Najważniejsze jednak dla tych, którzy mają budżet, jest to, że za utworem 4x4 płaci się znacznie wyższe ceny niż za jego rodzeństwo 4x2. Zeskanuj ogłoszenia o samochodach używanych, a wkrótce przekonasz się, o ile bardziej przystępna cenowo może być wersja 4x2 popularnego samochodu z podwójną kabiną 4x4.

Na przykład, przedział cenowy dla Forda Rangera XL 4x2 ute 2012 wynosi około $9K do $18K, co mieści się w naszym limitie 20K$. Jednak wersja 4x4 tego samego modelu waha się od 12 tys. dolarów do 34 tys. dolarów, co zawyża budżet. Podobną dysproporcję można zauważyć w cenach Toyoty Hilux, z 2012 Workmate 4x2 ute od 8K do 20K, podczas gdy wersje 4x4 nakazują $16K do $27K i tak dalej.

Bądź Australijczykiem. Kup Australijczyka.

Ford Australia wynalazł coupe ute w 1934 roku. Aż do upadku lokalnej produkcji samochodów w 2017 roku, Ford i Holden utes pochodzące z sedanów Falcon i Commodore były przez dziesiątki lat podporą miejsc pracy w Aussie i życia wiejskiego.

W związku z tym na rynku samochodów używanych dostępnych jest bardzo wiele takich danych. Chociaż firmy Falcons i Commodores zaprzestały produkcji, przez wiele lat będzie istniała duża ilość części zamiennych, a 20 tys. dolarów lub mniej pozwoli uzyskać dobry towar.

Na przykład, w 2012 r. ręczne narzędzia Falcon XR6 i Commodore SV6 mieszczą się w tym przedziale cenowym (w zależności od stanu), a mniej sportowe modele podstawowe są jeszcze tańsze. Albo jeśli szukasz narzędzi Aussie V8, Falcon XR8 i Commodore SS o podobnym roczniku, można je znaleźć również za mniej niż 20 tys. dolarów.

Zakup Aussie ute może się opłacić również w inny sposób. Wraz z rosnącymi cenami osiąganymi na aukcjach samochodów kolekcjonerskich w tych dniach dla pojazdów unikalnych dla australijskiej produkcji samochodów, w tym klasycznych narzędzi Forda i Holdena, dobrze utrzymany przykład stanie się kolekcjonerski, jeśli się nim zaopiekujesz.

Wiedz, ile naprawdę są warte

Załóżmy więc, że stworzyłeś krótką listę narzędzi, które chciałbyś posiadać. Następnym krokiem jest ustalenie dokładnego zakresu wskazań, ile powinieneś płacić za poszczególne lata i oceny modeli.

Najlepszym sposobem na to jest korzystanie z bezpłatnych narzędzi do wyceny online oraz narzędzi oferowanych przez CarsGuide oraz Autotrader to dobre miejsca na początek. Po prostu wpisując kluczowe dane ute, który Cię interesuje, natychmiast otrzymasz szczegółowy podział najnowszych cen ogłoszonych na rynku samochodów używanych.

Dane te są stale aktualizowane, aby wyposażyć nabywców samochodów w najbardziej aktualną wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji, czy cena jest właściwa.

Przeczytaj opinie ekspertów i właścicieli

Dosłownie opłaca się być 'in the know' zanim rozstaniesz się z ciężko zarobionym. Powinieneś znać dobre i złe strony każdego pojazdu, ewentualne problemy z długoterminową niezawodnością, koszty eksploatacji itp. aby określić, czy Twój wymarzony zakup może stać się koszmarem.

Również w tym przypadku te cenne informacje dla kupujących są dostępne bezpłatnie w Internecie poprzez fachowe przeglądy pojazdów używanych dostarczane przez CarsGuide wraz z niezliczonymi forami, na których otwarcie dyskutuje się o doświadczeniach własnościowych konkretnych marek i modeli, co może być bardzo korzystne dla innych właścicieli i potencjalnych nabywców.

Dealer, aukcja czy prywatny?

Kupno u sprzedawcy jest zazwyczaj droższe niż w domu aukcyjnym lub na prywatnej aukcji, ale dostajesz trochę huku za dolara, jeśli chodzi o ochronę konsumenta. Dealer musi zagwarantować tytuł własności pojazdu (nie ma żadnych zobowiązań finansowych, nie został skradziony, nie został zabrany itp.

Dystrybutor musi również zapewnić ustawową gwarancję (warunki różnią się w poszczególnych stanach i terytoriach) i zazwyczaj przyjmuje wymianę handlową jako częściową płatność. Można również zorganizować jazdę próbną i dla spokoju ducha zorganizować niezależną, fachową kontrolę za pośrednictwem państwowej organizacji motoryzacyjnej.

Dla porównania, na aukcjach samochodowych można znaleźć prawdziwe okazje. Musisz jednak mieć również dobrą wiedzę o samochodach, a przynajmniej mieć przy sobie kogoś, kto to zrobi, ponieważ zazwyczaj musisz polegać na kontrolach wizualnych bez niezależnej inspekcji lub nawet jazdy próbnej. Zasady przeprowadzania aukcji różnią się w zależności od stanu, dlatego należy sprawdzić w domach aukcyjnych, jakie są ewentualne zabezpieczenia dla konsumentów.

Prywatne kupowanie jest zazwyczaj tańsze niż kupowanie za pośrednictwem dilera i w przeciwieństwie do aukcji można przeprowadzić jazdę próbną i zorganizować niezależną kontrolę. Nie ma jednak żadnych ustawowych gwarancji ani innej ochrony konsumenta w przypadku sprzedaży prywatnej.

Jeśli kupujący jest ostrożny, to kupujący ute być dodatkowo świadomi

Wiele sztuk ma ciężkie życie. Nieostrożni właściciele mogą często ładować je znacznie powyżej ich maksymalnej ładowności i zdolności ciągnięcia, co może stanowić ogromne obciążenie dla podwozia, zawieszenia i układów napędowych.

Silnik 4x4 ute może zwiększyć ten czynnik ryzyka ze względu na jego właściwości terenowe, ponieważ podwozie i elementy układu napędowego mogą być narażone na straszliwe zużycie w wyniku nieostrożnej jazdy w trudnym terenie w połączeniu z niewłaściwą konserwacją. Nie oznacza to również, że opona 4x2 ute jest odporna na takie traktowanie, ponieważ wytrzymałe miejsca pracy, regularne przeciążenia i nieefektywna konserwacja mogą być równie szkodliwe.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie używane narzędzia, czy to 4x2 czy 4x4, zostały pobite na śmierć. Wielu właścicieli jest bardzo dumnych ze swoich pojazdów i opiekuje się nimi. W rzeczywistości, nierzadko zdarza się, że utarczki nie robią zbyt wiele - jeśli w ogóle - ciężkiego podnoszenia.

Zobacz

Nadchodząca zima wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Zarówno techniczne aspekty pojazdu, jak i wyposażenie awaryjne są kluczowe dla udanej podróży w okresie zimowym. Dokładne przygotowanie auta na zimę nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także minimalizuje ryzyko awarii oraz poprawia ogólną sprawność pojazdu w...

Skórzana tapicerka to lepszy wybór niż jakakolwiek inna tkanina do samochodu. Wygląda bardziej elegancko i luksusowo. Skóra jest trwała i długowieczna, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana! Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie zapobiegnie zabrudzeniom i plamom. Ważne jest, aby poznać najlepsze domowe sposoby na czyszczenie i pielęgnację skóry samochodowej. Jak...

Leasing od wielu lat jest znanym pojęciem na polskim rynku finansowym. Czym jest długoterminowy wynajem pojazdów? Na to pytanie trudniej jest odpowiedzieć. Co wybrać? Co wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Leasing czy wynajem długoterminowy? Od lat leasing jest popularną formą finansowania samochodów. Jego zasady są dość przejrzyste dla leasingobiorców...