loader

Frezy do gniazd zaworowych

Frezy do gniazd zaworowych to są wyposażone w specjalnie szlifowane, regulowane, wymienne ostrza z węglika wolframu. Każdy frez ma dwa zasadnicze wymiary i trzy kąty. Szerokość górna, szerokość gniazda, kąt główny, kąt górny i kąt gardłowy. Oczywiście, w miarę skomplikowania ostrza stają się one bardziej różnorodne. Pojawią się dodatkowe kąty i promienie.

Do czego służą frezy do gniazd zaworowych?

Używa się ich przede wszystkim do naprawy gniazd zaworowych w silnikach spalinowych. Jest to niezbędne narzędzie w każdym warsztacie samochodowym.

Głowice tnące są zazwyczaj obracane są manualnie. Kąty pracy są stałe, dzięki czemu zawsze są prawidłowe. Frezy do obróbki gniazd zaworowych można zamówić z górnym kątem zwężenia po przeciwnej stronie głowicy. Podobnie dla popularnego zakresu rozmiarów, można wybrać głowicę tnącą z górnym kątem zwężenia i gniazdem tnącym po przeciwnych stronach.

Frezy do gniazd zaworowych – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów frezów, różnią się one przede wszystkim kształtem, średnicą i pochyleniem kątów. Oto niektóre z nich:

  • Frezy o profilu promieniowym – te ostrza tnące mają owalne kształty, promienie i kątów, co daje wiele możliwości zwiększenia przepływu powietrza w gniazdach zaworów.

  • Frezy wielokątowe – generalnie są to frezy, w których możemy wyregulować kąty nachylenia gardła, szerokości i długości pracy i szerokości górne.

  • Frezy jednokątowych – ten rodzaj frezów posiada tylko jeden kąt frezowania. Frezy te dają możliwość dostosowania pojedynczego kąta w gnieździe zaworowym.

  • Frezy do diesla – specjalny typ ostrzy do pracy na silnikach wysokoprężnych.

  • Frezy do mikro-zaworów – małe ostrza tnące przeznaczone do najbardziej precyzyjnych prac.

Co trzeba wiedzieć o wymianie gniazd zaworów?

Wymiana gniazd zaworowych jest jednym z podstawowych zadań, które często są konieczne przy odbudowie pękniętych, uszkodzonych lub źle użytkowanych gniazd głowic aluminiowych lub żeliwnych.

Wymiana gniazda zaworowego to o wiele więcej niż wypychanie starego, uszkodzonego i montaż nowego. Jeśli głowica jest z integralnymi gniazdami, należy poddać ją obróbce mechanicznej w celu wymiany gniazda, a jeśli głowica jest aluminiowa, może być konieczne wykonanie odwiertu, aby dopasować ponadwymiarowe gniazdo. Tym bardziej jeśli otwór jest luźny, zdeformowany lub uszkodzony.

Tak czy inaczej, przed wycięciem głowicy mechanik musi oszacować wielkość ingerencji, jaka jest wymagana do wymiany nowego gniazda zaworowego. Musi on również zdecydować, jaki typ gniazda należy zamontować. Wymiana gniazda wymaga zatem podjęcia szeregu decyzji i działań, które mają wpływ na wynik naprawy.

Stop gniazda i jego twardość muszą być dopasowane do zastosowania i zgodne z typem zaworów, które są zainstalowane w silniku. Powszechną obawą rekonstruktora silnika jest o możliwość spowodowania wypadnięcia gniazda, szczególnie w przypadku głowic aluminiowych, gdzie różnica we współczynnikach rozszerzalności cieplnej pomiędzy głowicą a gniazdami zaworów może spowodować poluzowanie się gniazda w przypadku przegrzania się głowicy. 

Frezy do gniazd zaworowych renomowanej marki znaleźć można na https://narzedzia-esklep.pl/ >>

Zobacz

Bezprzewodowe ładowanie jest obecnie standardem w nowoczesnych smartfonach. Rozwiązanie to jest doceniane przez użytkowników. Ładowarki indukcyjne, takie jak Green Cell GC AirJuice, stały się popularnym dodatkiem do miejsca pracy. A co jeśli nie mamy najnowszych flagowców Samsunga i Apple? Jak sprawdzić, czy mój telefon obsługuje ładowanie indukcyjne? Co to jest ładowanie...

Weaponsmithing to specjalizacja kowalstwa, która umożliwia dostęp do potężnych receptur broni BoP na poziomie 70. Ten poradnik pokaże Ci krok po kroku jak zostać Weaponsmith w Burning Crusade Classic. Zanim wybierzesz specjalizację kowalską, musisz osiągnąć poziom 40 i posiadać co najmniej 200 umiejętności kowalskich. Sprawdź mój poradnik poziomowania kowalstwa w TBC Classic...

Profesje związane z Darkmoon Faire Istnieje wydarzenie o nazwie Darkmoon Faire, które pojawia się w grze raz w miesiącu, zaczynając od 00:01 w niedzielę przed pierwszym poniedziałkiem każdego miesiąca. Podczas tego wydarzenia możesz wykonać zadania dla każdej z profesji. Zadania dla profesji mogą być wykonane tylko raz podczas każdego Darkmoon Faire i dają 5 punktów...