loader

Kiedy toaleta przenośna jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie potrzebujesz przenośnego rozwiązania sanitarnego w miejscu, gdzie nie ma stałego dostępu do toalety. Toalety przenośne to idealne rozwiązanie dla takich jak Ty. W tym artykule dowiesz się kiedy warto zainteresować się toaletą przenośną.

Budowy to naturalne miejsce dla toalet przenośnych. Pracownicy muszą gdzieś załatwiać potrzeby fizjologiczne, a przecież nie będą tego robić w miejscu gdzie jeszcze nie ma zbudowanych toalet. A nawet jeśli są, to klienci chcą otrzymać je w stanie nieużywanym.

Przenośna toaleta na placu budowy to idealnie rozwiązanie, ponieważ wynajem nie kosztuje dużo, a do tego same toalety są bardzo wytrzymałe i świetnie radzą sobie w trudnych warunkach, gdzie nie jest dużo pyłu i kamieni, czyli  np. na budowach. Odporność na uszkodzenia toalet mechanicznych to z pewnością jeden z argumentów przemawiających za tym, by korzystać z nich na placach konstrukcyjnych. 

Drugim najpopularniejszym zastosowaniem toalet przenośnych jest korzystanie z nich przy organizacji imprez masowych, koncertów, zlotów, eventów. Każdy kto był na większej imprezie plenerowej wie, jak kluczowe są toalety przenośne. Powinno być ich tyle, by każdy uczestnik zabawy mógł komfortowo z nich skorzystać, bez długiego czekania w kolejce.

Toalety przenośne są tak skonstruowane, by zapewniać komfort uczestnikom takich imprez. Mają białe, odbijające światło dachy i są zaopatrzone w niezbędne środki czystości, a często nawet w umywalki z wodą. W zbiornikach na fekaliach są specjalne środki chemiczne, niwelujące nieprzyjemne zapachy i zabijające bakterie. 

Jeśli myślisz o wynajmie toalety przenośnej skontaktuj się z firmą która zajmuję się tym kompleksowo, np. wctron.pl. Dobry kontakt z dostawcą usług i szeroki wachlarz możliwości, jaki zapewnia (od opróżnienia toalet, przez opróżnienie kabiny, po jej konserwację w razie uszkodzeń), to klucz do zadowolonych użytkowników. Bez względu na to, czy chodzi o pracowników na budowie, czy o uczestników wydarzenia plenerowego.

A co jeśli na miejscu, gdzie chcesz postawić toaletę przenośną, są nierówności terenu?

Umieszczenie toalety przenośnej w miejscu, w którym powierzchnia jest płaska, nie stanowi żadnego problemu. Nowoczesne toalety przenośne są w pełni niezależne i nie muszą być podpięte do systemu wodno-kanalizacyjnego. Co jednak w sytuacji, gdy plac budowy albo teren festiwalu muzycznego jest nierówny? Istnieje kilka rozwiązań tego problemu i przedstawimy je w tym artykule.

W przypadku gdy ziemia, na której mają stać toalety przenośne jest piaszczysta lub ziemista, najłatwiej jest po prostu wyrównać teren przy pomocy łopat czy koparek. Może być to inwestycja warta tego wysiłku, zwłaszcza gdy mowa o większej imprezie, albo o ustawieniu toalet przenośnych na dłużej, np. na cały sezon w ramach beach baru. Jeśli grunt jest skalny, wówczas może nie być innego wyjścia niż sięgnięcie po pomoc kruszarek.

Innym sposobem, również wymagającym niewielkiej inwestycji finansowej, jest wyrównanie terenu np. poprzez zalanie betonem. Jeśli toalety przenośne mają być w miejscu, które okresowo, ale regularnie jest miejscem zgromadzeń ludzi, to wykopanie części ziemi i zalanie jej betonem w celu wyrównania powierzchni będzie idealnym rozwiązaniem.

Czasami nie jest możliwa żadna z powyższych metod, z różnych względów (np. brak zezwolenia na permanentną zmianę otoczenie poprzez jej rozkopanie lub wylanie betonu). Wtedy można sięgnąć po niezależne konstrukcje i platformy, które tymczasowo będą służyły jako płaska powierzchnia pod przenośną toaletę. Jest to jednak rozwiązanie rzadko stosowane i raczej stosuje się wykopy, zasypy czy wyrównanie terenu przez wylanie betonu. 

Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem toalety przenośnej i nie wiesz czy teren, na którym chcesz ją postawić nadaje się do użytku, koniecznie skontaktuj się z producentem lub dostawcą takich rozwiązań. Serwis https://wctron.pl/  z pewnością pomoże i doradzi w kwestii nierównego terenu. 

Zobacz

Każdy profesjonalny warsztat potrzebuje do pracy właściwych kluczy. Narzędzia mają bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób wykonywane są poszczególne zlecenia i czynności. Nie da się ukryć, że powinny być funkcjonalne, proste w obsłudze, ale też posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i atesty. Do warsztatu warto wybierać te narzędzia, które są wykonane...

Karta bezpieczeństwa chemicznego jest zaliczana do dokumentów stanowiących obowiązkową część dokumentacji technicznej przynależącej do produktów chemicznych. Jego najważniejszym zadaniem jest przekazanie konsumentom jak najbardziej wiarygodnych danych odnoszących się do bezpiecznego wykorzystywania przemysłowego produktu chemicznego, jego transportu, usuwania i wykorzystania w...

Jeśli aparat ortodontyczny będzie dopasowany do potrzeb pacjenta, a samo leczenie zostanie przeprowadzone we właściwy sposób, jego efekty mogą być spektakularne. Oczywiście, kluczem do sukcesu wydaje się trafienie pod opiekę specjalistów, a właśnie takich można znaleźć w krakowskiej klinice CDC. Każdy trafiający tam pacjent może liczyć na aparaty ortodontyczne w szerokim...