loader

Ruchowe gry wideo nie działają z kilku dobrych powodów

Działania na rzecz dystansu społecznego i samoodizolowania zainicjowane przez pandemię wirusa koronawirusowego sprawiły, że ludzie szukają nowych sposobów na ćwiczenia w domu. Czy aktywne gry wideo (AVG), takie jak Pokemon Go i niedawny przebój Ring Fit Adventure mogą być odpowiedzią?

W gry AVG gra się, przesuwając całe ciało, a nie tylko dotykając przycisków czy ekranu. Są one wprowadzane na rynek jako sposób na udział ludzi w aktywności fizycznej poprzez gry wideo, a badania wykazały, że mogą one rzeczywiście być skuteczne w zwiększaniu poziomu aktywności fizycznej i pomocy ludziom schudnąć.

Najnowszy popularny rozwój jest Ring Fit Adventure gry Nintendo dla jego konsoli przełącznika, który obejmuje sercowo-naczyniowych i mięśni wzmocnienie ćwiczeń w strukturze interwałowej, na dodatek do bardziej tradycyjnych fabuły i animacji gry. Gra sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w ciągu trzech miesięcy po jej premierze w październiku 2019 roku. Jednak patrząc szerzej na statystyki handlowe z ostatnich 10 lat, liczba udanych tytułów AVG jest znikoma, z najwyżej dwoma tytułami w corocznym zestawieniu 100 najlepszych gier na świecie - i częściej zero.

Więc jeśli AVGs naprawdę może przynieść korzyści dla kondycji fizycznej, dlaczego nie jest więcej osób, które je kupują? Moje ostatnie badania sugerują, że większość z tych gier po prostu nie jest wystarczająco wysokiej jakości i nie zapewniają wystarczająco dużo treningu, aby zadowolić graczy. Sugeruje to, że jeśli branża chce odnieść sukces w dziedzinie gier AVG, to musi rozwinąć swoją działalność.

Na początek spójrzmy na dane dotyczące kondycji fizycznej. Rząd Wielkiej Brytanii zaleca, aby ludzie podejmowali co najmniej 150 minut umiarkowanych ćwiczeń lub 75 minut energicznych ćwiczeń w tygodniu, a także co najmniej dwie sesje ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Chociaż wiemy, że AVG mogą nieznacznie zwiększyć poziom aktywności fizycznej, nie zapewniają one sposobu na prowadzenie długotrwałych okresów umiarkowanej aktywności lub jakiejkolwiek aktywności energicznej czy też ćwiczeń wzmacniających mięśnie.

Jedynym wyjątkiem jest Ring Fit Adventure, który może zaoferować te rzeczy, ale nawet to zależy od aktualnego poziomu sprawności fizycznej. Frequent goers siłownia jest mało prawdopodobne, aby znaleźć grę zapewnia wyzwanie, którego potrzebują, więc nie byłoby dużo zastępstwa, gdy utknął w domu.

Wszystko to sugeruje, że większość z obecnych zbiorów AVG nie robi wystarczająco dużo, aby poprawić kondycję fizyczną ludzi, aby to był prawdziwy punkt sprzedaży gier.

Inną kwestią jest to, czy AVG są po prostu wystarczająco przyjemne jako gry. Nasza uwaga i czas są ograniczone, nawet jeśli nie możemy wyjść z domu, więc AVG konkurują bezpośrednio z bardziej tradycyjnymi grami wideo (jak również z innymi hobby).

Ta walka o uwagę ostatecznie sprowadza się do subiektywnej decyzji o jakości i przyjemności: W jaką grę najbardziej lubisz grać? Istnieją jednak sposoby, w jaki możemy spróbować podzielić nasz pogląd na różne gry na wiele kategorii, aby podkreślić, dlaczego możemy myśleć, że dany tytuł jest dobry lub zły.

Jedną z metod stosowanych przez firmę badawczą Quantic Foundry jest "Gamer Motivation Model", który stara się pokazać, dlaczego ludzie wybierają gry.

Zobacz

Zegarki sportowe cieszą się dużą popularnością - są chętnie kupowane nie tylko przez fanów aktywności fizycznej. Bardzo cenione są między innymi produkty marki Polar. Marka ta powstała w 1977 roku i od tego czasu stale zyskuje nowych fanów. Zegarki Polar od tamtego czasu są systematycznie udoskonalane, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadają potrzebom współczesnego...

Frezy do gniazd zaworowych to są wyposażone w specjalnie szlifowane, regulowane, wymienne ostrza z węglika wolframu. Każdy frez ma dwa zasadnicze wymiary i trzy kąty. Szerokość górna, szerokość gniazda, kąt główny, kąt górny i kąt gardłowy. Oczywiście, w miarę skomplikowania ostrza stają się one bardziej różnorodne. Pojawią się dodatkowe kąty i promienie. Do czego...

Potrzeba tłumaczenia może odbywać się w dwie strony. W zależności od potrzeb można będzie znaleźć takie biuro tłumaczeń, które będzie w stanie poradzić sobie z tego typu zleceniem. Od pewnego czasu zapotrzebowanie na tłumaczenia jest większe, ponieważ wiele osób jeździ poza granice naszego kraju do pracy, sprowadza samochody, ale również współpracuje z firmami czy...