loader

Xiaomi Mi 10 Note - duży smartfon dla wymagających

Ostatnimi czasy trudno oskarżyć firmę Xiaomi o to, że nic nie robi. Jej oferta jest systematycznie uzupełniana o nowe produkty. Po kilku latach do łask powróciła przy tym nieco zapomniana seria Mi Note. Xiaomi Mi Note 10 to sprzęt zasługujący na uwagę z przynajmniej kilku powodów.

Telefon, który robi różnicę

Jeśli analizujemy rynek telefonów komórkowych z tak zwanej średniej póki cenowej, z pewnością zauważymy, że kolejne modele są podobne do siebie. Tu słowa krytyki trafiają zwłaszcza do producentów z Chin, dla których charakterystyczne jest to, że potrafią wypuszczać na rynek dziesiątki niemal identycznych modeli. Mi Note 10 zrywa jednak z tą tradycją.

Sam format telefonu nie zapowiada żadnych przełomowych zmian. Mamy zatem do czynienia z wyświetlaczem Arc AMOLED Full HD i przekątną wynoszącą 6,47 cala. Ekran może się podobać, bo zajmuje niemal cały front telefonu. Nie należy do niego jedynie wycięcie przeznaczone na przedni obiektyw wbudowanego aparatu. Oczywiście, można mieć wątpliwości, co do tego, czy jest to rzeczywiście optymalne rozwiązanie. Wiele osób preferuje ekrany pozbawione wycięć. Nie oznacza to jednak, że będzie to poważna przeszkoda. Tu zresztą warto wspomnieć, że sam wyświetlacz to gwarancja ponadprzeciętnej jasności. Posiada przy tym wbudowany czytnik linii papilarnych.

Naprawdę istotne różnice możemy dostrzec jednak przede wszystkim wówczas, gdy przyjrzymy się tyłowi telefonu. Tym, co zachwyca jest aż pięć obiektywów. Mają on odpowiednio 108. 12, 5, 20 i 2 Mpix i każdy z nich ma do spełnienia nieco inną funkcję. Przykładowo obiektyw o rozdzielczości 12 Mpix jest teleobiektywem z podwójnym zoomem portretowym podczas gdy ten o rozdzielczości 2 Mpix sprawdza się znakomicie w przypadku zdjęć makro wykonywanych nawet z odległości 1,5 centymetra.

Wypada zresztą podkreślić, że nawet same obiektywy to ciągle nie wszystko. Producent postanowił zadbać także o oprogramowanie, które można uznać za co najmniej solidne. Te, które dotyczy aparatu zwraca na siebie uwagę choćby ze względu na obecność ulepszonego trybu nocnego, a także tryby nagrywania, który powinien spodobać się nawet dość wymagającym vlogerom. Filmy można nagrywać w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Smartfon można nabyć w jednej z trzech wersji kolorystycznych, także pod tym względem jest więc w czym wybierać.

Bateria dla bardzo wymagających

Xiaomi Mi Note 10 z pewnością spodoba się jednak nie tylko entuzjastom fotografowania. Jednym z jego znaków rozpoznawczych jest także znakomita bateria. Ma ona pojemność 5260 mAh, nie bez znaczenia jest zaś i to, że posiada wsparcie dla szybkiego ładowania 30W. W 30 minut można ją naładować od 0 do nawet 58 procent, naładowanie telefonu do pełna nie powinno przy tym zająć więcej niż godziny. Jeśli weźmie się pod uwagę dużą pojemność ogniwa, nie sposób nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z wynikiem, który zasługuje na pochwałę. Warto podkreślić także to, że smartfon został wyposażony w NFC oraz w gniazdo słuchawkowe posiadające wsparcie dla Hi-Res. Jego plusem jest też pozostawienie gniazda jack 3,5 mm.

Zobacz

Sprzęt komputerowy stale się rozwija, niezależnie od tego, czy posiadasz wieżę, laptopa czy tablet z ekranem dotykowym. W Polsce rynek rośnie z roku na rok. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe posiadają komputer, a także akcesoria komputerowe i gadżety. W tym artykule dowiesz się, jakie akcesoria komputerowe kupić, takie jak drukarki, skanery i słuchawki. Istnieje wiele...

Trigeneracja, to stosunkowo nowa technologia, która jest tak zwanym następcą kogeneracji. Kogeneracja to system, który pozwala na jednoczesną produkcję ciepła i energii elektrycznej. Trigeneracja - zasada działania Trigeneracja, czyli proces wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu może również produkować tzw. wody lodowe. Trigeneracja może produkować energię...

​Klasyczna, elegancka i ponadczasowa obudowa z wytrzymałego materiału, szeroki wybór pasków na każdą okazję, bezprzewodowe ładowanie i całe mnóstwo funkcji. Oto Samsung Galaxy Watch5. Poznaj bliżej jego niesamowite możliwości. Wybierz pasującą wersję i podbij świat Samsung Galaxy Watch5 dostępny jest w dwóch wersjach – z modułem LTE oraz Bluetooth – jak...