loader

Huawei P20 Lite vs Huawei Mate 20 Lite - zestawienie

Huawei P20 Lite to telefon, który zadebiutował na rynku w pierwszym kwartale 2018 roku. Model Mate 20 Lite pojawił się niedługo później. I choć mamy do czynienia z telefonami, w których nazwach można zauważyć uderzające podobieństwo, są to telefony z dość poważnymi różnicami. Czas więc na ich porównanie.

Wygląd

Jeśli analizujemy design, z pewnością pierwszym, co rzuci nam się w oczy, jest tylna obudowa telefonu. Zgodnie ze swoją nazwą Huawei Mate P20 Lite jest telefonem z jej matową wersję, podczas gdy model P20 Lite ma obudowę bardziej błyszczącą, odbijającą światło i budzącą skojarzenie z niewielkim, kolorowym lustrem. Nie można też przeoczyć specyficznego położenia dwóch aparatów. W pierwszym telefonie zostały one zlokalizowane z boku, po lewej stronie, na uwagę zasługuje przy tym również to, że są one ze sobą połączone. Huawei P20 Lite to z kolei model, w którym oba aparaty można znaleźć na samym środku. Co przy tym wcale nie mniej istotne, każdy z nich jest osobnym elementem. Ciekawie prezentuje się też dolna krawędź, bo w obu przypadkach została ona wybrana jako miejsce, w którym zlokalizowany został głośnik, a wraz z nim port USB-C i wejście słuchawkowe. Pewne różnice można też zauważyć porównując ze sobą wyświetlacze. W Mate P20 Lite wyświetlacz ma 6,3 piksela, a w P20 Lite jego wielkość to 5,84 piksele.

Procesor, bateria oraz system operacyjny

O różnicach należy wspomnieć także wtedy, gdy zestawia się ze sobą wydajność każdego z modeli. Nowszy smartfon zwraca na siebie uwagę choćby dlatego, że znalazła się w nim bateria Li-Ion z pojemnością 3750 mAh. Starszy model jest nieco słabszy, a pojemność baterii to w jego przypadku 3000 mAh. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że w obu przypadkach mamy do czynienia z opcją szybkiego ładowania, a to sprawia, że bateria jest w stanie w całości napełnić się nawet w 90 minut. Nowszy z modeli ma też nieco ulepszony procesor, nie ma jednak mowy o wyraźnych różnicach, bo oba telefony nie tylko są bardzo szybkie, ale również sprawdzają się znakomicie nawet wtedy, gdy często się je użytkuje. Podobnie wygląda sytuacja wtedy, gdy analizuje się system operacyjny.

Zestawienie aparatów

Kupując telefony komórkowe poświęca się wiele uwagi ich aparatom, warto więc porównać je także w obu omawianych właśnie modelach. Ona wykonują zdjęcia, których jakość może być określana jako co najmniej dobra. Niestety, wystarczy, że odrobinę pogorszy się oświetlenie, a jakość fotografii również wpadnie. Huawei P20 Lite zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jego tylna kamera posiada rozdzielczość 20 megapikseli. Nie da się przeoczyć i tego, że model ten ma wystającą kamerę z dwoma megapikselami.

Pamięć

Jeśli chodzi o pamięć, producent zdecydował, że oba modele będą mieć tyle samo pamięci wbudowanej, mamy więc do czynienia z wartościami 64 GB oraz 4 GB w odniesieniu do pamięci RAM. Model Mate 20 jest jednak dostępny również w bardziej zaawansowanej opcji 6 GB pamięci RAM, co można uznać za jego dodatkowy atut. W obu przypadkach zadbano również o specjalną szufladkę na karty nanoSIM.

https://huaweimate.com.pl/porownania/huawei-p20-lite-vs-huawei-mate-20-lite/fxte_dkah 

Zobacz

​Monitory szerokokątne to specyficzne urządzenia, których nietypowy wygląd wydaje się zyskiwać coraz więcej zwolenników. Niestandardowe proporcje ekranu sprawiają, że jest to świetne urządzenie do pracy biurowej i nie tylko. Dla kogo szerokie monitory mogą być odpowiednim wyborem? I jakie dodatkowe parametry powinny posiadać, by móc sprostać oczekiwaniom różnych...

Chłodnie wentylatorowe to urządzenia wykorzystywane do obniżania temperatury powietrza w różnych zastosowaniach. Ich działanie opiera się na wymuszonej konwekcji, czyli wymianie ciepła między cieczą a powietrzem. W tym artykule szczegółowo omówimy zasadę działania chłodni wentylatorowych, ich rodzaje, zalety i wady, a także przedstawimy szeroki zakres zastosowań tych urządzeń...

Sprzęt komputerowy stale się rozwija, niezależnie od tego, czy posiadasz wieżę, laptopa czy tablet z ekranem dotykowym. W Polsce rynek rośnie z roku na rok. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe posiadają komputer, a także akcesoria komputerowe i gadżety. W tym artykule dowiesz się, jakie akcesoria komputerowe kupić, takie jak drukarki, skanery i słuchawki. Istnieje wiele...