loader

Głośnik bezprzewodowy do telefonu – czym się kierować przy wyborze?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju muzyki lubisz słuchać – popu, rocka, czy rapu, to warto zaopatrzyć się w sprzęt o odpowiedniej jakości. Jednym z nich, na pewno jest bezprzewodowy głośnik bluetooth do telefonu. Dzięki niemu odtworzysz swoje ulubione utwory i spędzisz miło czas na znakomitej rozrywce. Jednak, czym się kierować, wybierając urządzenie? Przedstawiamy przydatne wskazówki.

Głośnik bezprzewodowy do telefonu – jak działa?

Na samym początku warto doprecyzować, czym właściwie jest głośnik bezprzewodowy do telefonu, a także, w jaki sposób działa. Dzięki temu będziesz mógł w prostszy sposób znaleźć odpowiednie urządzenie i cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie.

Jako głośnik bezprzewodowy można określić urządzenie, które odbiera sygnał audio za sprawą fal o częstotliwości radiowej. Jeżeli któreś urządzenie ma taką opcję, także obok kabli audio, to można spokojnie nazwać je właśnie głośnikiem bezprzewodowym.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze częstotliwości RF, które są wykorzystywane przez głośniki bezprzewodowe, to jest to odmiana Wi-Fi IEEE 802.11, a także Bluetooth. Właśnie dzięki temu, głośnik bezprzewodowy może połączyć się ze smartfonem i generować muzykę, która jest nie tylko dobrze słyszalna, ale można także zarejestrować przy pomocy ucha wszystkie pasma dźwięku – niskie, średnie i wysokie.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu bezprzewodowego głośnika do telefonu?

Teraz przejdźmy do kwestii, na które warto zwrócić uwagę, przy wybieraniu konkretnego modelu głośnika bezprzewodowego do telefonu. Pierwszą z nich jest cena. Dobre urządzenia, które zapewniają wysoką jakość dźwięku, a także mają wytrzymały akumulator, są dostępne od około 100 złotych. Można kupić oczywiście tańsze, ale trzeba się liczyć, że mogą nie służyć tak długo jak droższe odpowiedniki, a sama jakość dźwięku nie będzie najlepsza. Głośniki bezprzewodowe tego producenta proponują bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób bezprzewodowy głośnik do telefonu będzie używany. W momencie, kiedy wiesz, że urządzenie będziesz zabierał, na przykład na plażę, czy do umilenia czasu podczas uprawiania sportu – gry w siatkę, czy piłkę nożną, to zwróć uwagę na to, aby obudowa była mocna i szczelna, najlepiej wodoodporna. Dzięki temu bezprzewodowy głośnik bluetooth spełni swoją rolą nawet w przypadku drobnych uderzeń mechanicznych, czy bezpośredniego kontaktu z wodą.

Wybierz głośnik bezprzewodowy o odpowiednim designie

Ostatnią kwestią są względy estetyczne. Dobierz odpowiedni kształt głośnika bezprzewodowego do telefonu. Niezwykle popularne są urządzenia w kształcie małej, kwadratowej kostki.

Nie brakuje również klasycznych, prostokątnych głośników, czy takich w kształcie walca. Zastanów się, jak będziesz je przechowywać, a także który po prostu ci się podoba i wybierz odpowiednią wersję.

Głośniki bezprzewodowe bluetooth

Jaki głośnik bezprzewodowy Bluetooth kupić?

Nie będzie niczym nowym stwierdzenie, że do grupy najczęściej wybieranych urządzeń należą głośniki bezprzewodowe Bluetooth. Jednak, które z nich są najlepsze? Warto przyjrzeć się propozycjom takich firm, jak Xiaomi, JBL i Hama. Są najczęściej wybierane przez klientów.

Głośnik Bluetooth od Xiaomi

W przypadku Xiaomi popularnością cieszy się model głośnika bezprzewodowego Bluetooth Mi Pocket Speaker 2. To kompaktowy głośnik tubowy, który można schować nawet do kieszeni. Zapewnia potężny, jak na takie rozmiary dźwięk, a także słyszalne podbicie basu za sprawą subwoofera. Za sprawą wydajnego akumulatora można go używać nawet przez kilka godzin.

Głośnik Bluetooth od JBL

Podobną charakterystykę ma JBL GO 2. Jest to również kompaktowy głośnik bluetooth. Ma jednak kształt kwadratu z łagodnymi krawędziami. Zapewnia nawet do kilku godzin rozrywki, a także krystaliczny dźwięk. Może być dobrany w kilku wersjach kolorystycznych.

Głośnik mobilny Hama z dobrym akumulatorem

Jedną z najciekawszych propozycji na rynku, są głośniki Hama. Do takich produktów z pewnością zalicza się głośnik mobilny Hama z dobrym akumulatorem – Pocket 2.0. Jest dostępny w klasycznych kolorach – białym i czarnym. Małe rozmiary są połączone ze znakomitą jakością dźwięku, jaką zapewnia to urządzenie.

Co ważne, głośnik mobilny Hama jest wodoodporny. Z tego powodu spokojnie można go zabrać na wypad na plażę, piknik ze znajomymi, czy grę w piłkę. Sprawdzi się dosłownie wszędzie. Wodoodporność potwierdza certyfikat IPX7. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena. Bez problemu można znaleźć artykuł za mniej niż 100 złotych.

Zobacz

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu technologia odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu spotkaniami i konferencjami. Systemy audio-wideo do sali konferencyjnej nie są już luksusem, lecz koniecznością, która umożliwia przeprowadzanie profesjonalnych, wydajnych i spójnych spotkań w dowolnym czasie i miejscu. Co to są systemy audio-wideo? Systemy audio-wideo do sali...

​Monitory szerokokątne to specyficzne urządzenia, których nietypowy wygląd wydaje się zyskiwać coraz więcej zwolenników. Niestandardowe proporcje ekranu sprawiają, że jest to świetne urządzenie do pracy biurowej i nie tylko. Dla kogo szerokie monitory mogą być odpowiednim wyborem? I jakie dodatkowe parametry powinny posiadać, by móc sprostać oczekiwaniom różnych...

Chłodnie wentylatorowe to urządzenia wykorzystywane do obniżania temperatury powietrza w różnych zastosowaniach. Ich działanie opiera się na wymuszonej konwekcji, czyli wymianie ciepła między cieczą a powietrzem. W tym artykule szczegółowo omówimy zasadę działania chłodni wentylatorowych, ich rodzaje, zalety i wady, a także przedstawimy szeroki zakres zastosowań tych urządzeń...