loader

Czym jest dynamic pricing i jak pomaga zarabiać więcej na e-commerce?

Twoja konkurencja cały czas wyprzedza Cię o krok i oferuje klientom e-commerce niższe ceny niż Twój sklep? Masz wątpliwości, czy prowadzenie e-sklepu zacznie w końcu przynosić Ci oczekiwane zyski? Wdróż do swojego sklepu internetowego platformę dynamic pricing i zarabiaj więcej dzięki optymalnym decyzjom w zakresie polityki cenowej. Przekonaj się o zaletach dynamicznych cen i zarabiaj więcej w swoim e-sklepie.

Co to jest dynamic pricing?

Dynamic pricing, nazywany także repricingiem, to system monitorowania cen konkurencji z funkcją automatycznej zmiany cen w Twoim sklepie. Na podstawie zebranych danych, wśród których są informacje o liczbie sklepów z podobną ofertą, wysokości cen u konkurencji czy Twoich pozycjach w rankingach porównywarek cenowych, platforma dynamic pricing zaproponuje optymalną ceną i wdroży ją do Twojego sklepu. W ten sposób Twoi potencjalni klienci chętniej skłonią się ku Twojej ofercie, a Ty zrealizujesz więcej celów polityki cenowej i zwiększysz zyski ze sprzedaży.

Czy dynamic pricing niesie ryzyko spadku opłacalności sprzedaży?

Absolutnie nie. To dlatego, że wszystkie propozycje cen, jakie proponuje automat cenowy, są oparte nie tylko o zebrane z rynku dane, ale również mieszczą się w ustalonych przez Ciebie uprzednio regułach. Dlatego nie ma żadnego ryzyka, że marża spadnie poniżej opłacalnego poziomu albo Twój sklep wda się w wojnę cenową z konkurencją. Wszystko jest pod twoją pełną kontrolą, a jeśli nie chcesz oddawać decyzji co do wysokości cen algorytmowi, możesz zażądać od systemu każdorazowej prośby o akceptację zmiany ceny.

Zobacz, co zyskasz dzięki dynamic pricing

Po wdrożeniu repricingu do swojego sklepu internetowego bardzo szybko zauważysz wymierne korzyści. Najbardziej odczują je sklepy, które posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę z dużą ilością produktów. Drugim największym beneficjentem wdrożenia dynamic pricing będą te e-sklepy, które działają w branży charakteryzującej się niezwykle dynamicznymi zmianami cen.

Dowiedz się, na czym polegają korzyści, płynące z wdrożenia w swoim sklepie platformy dynamic pricing. Znajdziesz przede wszystkim na dwóch polach.

Oszczędzaj czas

Ręczna analiza cen konkurencji niestety może nie przynieść żadnych realnych korzyści. Wszystko dlatego, że konkurencja stale rośnie i nieustannie podejmuje różne działania w zakresie polityki cenowe. Z tej racji bardzo często manualna praca przy analizie cen zajmuje tak dużo czasu, że po sporządzeniu raportu i zaproponowaniu nowych cen, nie będą one już adekwatne do bieżącej sytuacji na rynku. Tymczasem platforma repricing może zaproponować Ci optymalne ceny nawet kilka razy dziennie. Wtedy to właśnie Twój sklep będzie wyprzedzał konkurencję o krok i zawsze reagował na jej ruchy w zakresie zmiany cen.

Zarabiaj więcej

Finalnie dynamic pricing przyniesie Ci wymierne korzyści w postaci większych zysków ze sprzedaży. Obniżając cenę wtedy, kiedy jest to wskazane, zwiększysz wolumen sprzedaży. Natomiast kiedy podniesiesz marżę w sytuacji, kiedy nie spowoduje to odpływu klientów, podniesiesz czysty zysk.

Wdróż dynamic pricing do swojego e-sklepu

Optymalizuj swoje ceny i zwiększaj zyski ze sprzedaży dzięki platformie dynamic pricing. W swoim sklepie możesz wdrożyć ją we współpracy z firmą Dealavo.

Artykuł partnera

Zobacz

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju muzyki lubisz słuchać – popu, rocka, czy rapu, to warto zaopatrzyć się w sprzęt o odpowiedniej jakości. Jednym z nich, na pewno jest bezprzewodowy głośnik bluetooth do telefonu. Dzięki niemu odtworzysz swoje ulubione utwory i spędzisz miło czas na znakomitej rozrywce. Jednak, czym się kierować, wybierając urządzenie? Przedstawiamy...

Bezprzewodowe ładowanie jest obecnie standardem w nowoczesnych smartfonach. Rozwiązanie to jest doceniane przez użytkowników. Ładowarki indukcyjne, takie jak Green Cell GC AirJuice, stały się popularnym dodatkiem do miejsca pracy. A co jeśli nie mamy najnowszych flagowców Samsunga i Apple? Jak sprawdzić, czy mój telefon obsługuje ładowanie indukcyjne? Co to jest ładowanie...

Weaponsmithing to specjalizacja kowalstwa, która umożliwia dostęp do potężnych receptur broni BoP na poziomie 70. Ten poradnik pokaże Ci krok po kroku jak zostać Weaponsmith w Burning Crusade Classic. Zanim wybierzesz specjalizację kowalską, musisz osiągnąć poziom 40 i posiadać co najmniej 200 umiejętności kowalskich. Sprawdź mój poradnik poziomowania kowalstwa w TBC Classic...