loader

Czy mój telefon jest zdolny do ładowania indukcyjnego?

Bezprzewodowe ładowanie jest obecnie standardem w nowoczesnych smartfonach. Rozwiązanie to jest doceniane przez użytkowników. Ładowarki indukcyjne, takie jak Green Cell GC AirJuice, stały się popularnym dodatkiem do miejsca pracy. A co jeśli nie mamy najnowszych flagowców Samsunga i Apple? Jak sprawdzić, czy mój telefon obsługuje ładowanie indukcyjne?

Co to jest ładowanie indukcyjne?

Czasami ładowanie indukcyjne jest również znane jako ładowanie bezprzewodowe. Umożliwia ono ładowanie urządzeń (głównie telefonów) bez użycia kabli. Jest to możliwe dzięki indukcji elektromagnetycznej. Ładowarka indukcyjna wyposażona jest w specjalny przewód, który tworzy cewkę nadawczą. Wytwarzany przez nią prąd zmienny wytwarza siłę elektromagnetyczną. Jeśli telefon posiada "cewkę odbiorczą", wytwarza ona pole elektromagnetyczne, które indukuje prąd i zasila baterię.

Klienci często pytają, jak aktywować ładowanie indukcyjne. Ładowanie bezprzewodowe jest aktywowane automatycznie po podłączeniu telefonu do ładowarki. Jeśli tak się nie dzieje, istnieją trzy możliwe przyczyny. Telefon nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, ładowarka jest uszkodzona lub niekompatybilna z telefonem, albo obudowa jest zbyt gruba.

Dowiedz się więcej o ładowaniu indukcyjnym tutaj.

Technologia ładowania bezprzewodowego Qi

Jedną z ważnych cech, na które należy zwrócić uwagę, sprawdzając, czy telefon obsługuje ładowanie indukcyjne, jest posiadanie kluczowej funkcji. Istnieją trzy opcje przewodowego ładowania smartfonów: nieco starszy standard micro USB w nowych smartfonach USBC oraz Lightning w iPhone'ach. Technologia indukcyjna to już inna historia. Mamy do czynienia bezpośrednio z Qi, czyli standardem, z którego korzystają wszystkie smartfony. Nie musimy się martwić o to, czy dana ładowarka jest kompatybilna z naszym telefonem. Wystarczy, że sprawdzimy, czy nasz telefon obsługuje tę jedną technologię. Wireless Power Consortium, do którego należą takie marki jak Apple, Samsung, Nokia i LG, stworzyło ten system w 2008 roku. Pierwsze ładowarki wykorzystujące tę technologię pojawiły się w 2010 roku. Qi, co po chińsku oznacza przepływ energii, to nazwa tej technologii.

Sprawdź zalety i wady ładowania bezprzewodowego na https://kabledoiphona.pl/a,ogdl

smartfon

Ładowanie indukcyjne jest obsługiwane przez Twój telefon

Jeśli posiadasz ładowarkę indukcyjną, wystarczy, że położysz swój telefon na panelu indukcyjnym. Ładowanie powinno rozpocząć się automatycznie. Nie trzeba potwierdzać smartfonem ani klikać - procenty na telefonie powinny natychmiast zacząć rosnąć.

Jeśli telefon nie sygnalizuje, że się ładuje, może to być znak, że dany model nie posiada cewki Qi. Dotyczy to wszystkich innych urządzeń, takich jak tablety czy etui na słuchawki bezprzewodowe. Te urządzenia również korzystają z Qi.

Jeśli trafiłeś na ten tekst, to prawdopodobnie zastanawiasz się nad zakupem ładowarki indukcyjnej. Najprościej jest wyszukać w Google swój model telefonu z dopiskiem lub danymi technicznymi. Na przykład "Samsung S8 specyfikacja". Znajdziesz tam szczegółowy arkusz informacyjny o swoim urządzeniu. Zanim go znajdziesz, będziesz musiał wyszukać informacje o "ładowaniu bezprzewodowym", lub "ładowaniu indukcyjnym". Wszystko będzie jasne.

Podsumowanie

Ładowanie indukcyjne to świetna alternatywa dla tradycyjnych metod zasilania smartfona. Ładowanie indukcyjne eliminuje konieczność stosowania kabli i może być wykorzystywane do zasilania wielu urządzeń jednocześnie. To rozwiązanie jest popularne, ponieważ jest łatwe w użyciu: wystarczy położyć telefon na biurku, a bezprzewodowe ładowanie rozpocznie się natychmiast. Jednak ładowarki indukcyjne są wolniejsze od zwykłych i mogą powodować rozładowanie baterii.

Jeśli Twój telefon jest kompatybilny z tą technologią, możesz sprawdzić nasze ładowarki indukcyjne.

Zobacz

Sprzęt komputerowy stale się rozwija, niezależnie od tego, czy posiadasz wieżę, laptopa czy tablet z ekranem dotykowym. W Polsce rynek rośnie z roku na rok. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe posiadają komputer, a także akcesoria komputerowe i gadżety. W tym artykule dowiesz się, jakie akcesoria komputerowe kupić, takie jak drukarki, skanery i słuchawki. Istnieje wiele...

Trigeneracja, to stosunkowo nowa technologia, która jest tak zwanym następcą kogeneracji. Kogeneracja to system, który pozwala na jednoczesną produkcję ciepła i energii elektrycznej. Trigeneracja - zasada działania Trigeneracja, czyli proces wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu może również produkować tzw. wody lodowe. Trigeneracja może produkować energię...

​Klasyczna, elegancka i ponadczasowa obudowa z wytrzymałego materiału, szeroki wybór pasków na każdą okazję, bezprzewodowe ładowanie i całe mnóstwo funkcji. Oto Samsung Galaxy Watch5. Poznaj bliżej jego niesamowite możliwości. Wybierz pasującą wersję i podbij świat Samsung Galaxy Watch5 dostępny jest w dwóch wersjach – z modułem LTE oraz Bluetooth – jak...