loader

Apple naprawił jedną rzecz, aby MacBook Air stał się najlepszym laptopem

Dystans społeczny sprawił, że jest to niesprawiedliwy czas na recenzowanie laptopa takiego jak MacBook Air. Zazwyczaj piszę to z nim na stoliku na rikszliwej tacy Amtrak lub na ladzie kawiarni z okruchami. Ale, jak wszyscy inni, jestem tu w domu od czasu przybycia MBA. Poza tym, czas na ekranie poszybował w górę, ponieważ siedzenie w domu i gapienie się w internet stało się potężną metodą służenia dobru publicznemu (ponieważ nie błądzisz po okolicy). W rezultacie, poprosiłem o wiele tego nowego 13-calowego laptopa. I po kilku tygodniach, to oczywiste, że jest to jedna z najlepszych opcji laptopa na rynku w tej chwili.

Zamknij się i opowiedz nam o klawiaturze

Tak, Apple wymieniło klawiaturę. Podobnie jak doskonały 16-calowy MacBook Pro, nowy Air jest wyposażony w całkowicie przeprojektowaną klawiaturę, która obiecuje lepszą ochronę przed okruchami Pop Tart i ogólną detrycją biurka, która może sprawić, że pisanie takie jak ten bcaus stanie się niezłym przystankiem. Pisanie na klawiaturze jest również ogólnie rzecz biorąc przyjemniejsze. Podróżowanie na odległość 1 mm sprawia wrażenie pisania na materacu z pianki z pamięcią, w porównaniu z niezadowalającymi uderzeniami z poprzedniego modelu.

Klawiatura była jednym z największych uchwytów w linii MacBooka Air i jest tutaj naprawiona. W odróżnieniu od MacBooków Pros, zamiast kontrowersyjnego TouchBaru masz też pełny rząd klawiszy funkcyjnych. Czujnik TouchID znajduje się w prawym górnym rogu. Jako pakiet, całość jest doskonała.

Sprzęt komputerowy

Z punktu widzenia sprzętu komputerowego, procesor przeskoczył do najnowszej generacji chipów Intel 10 generacji. Model bazowy MBA zawiera dwurdzeniowy procesor Core i3 1,1 GHz, który jest nieco nędzny, ale można go uaktualnić do czterordzeniowego i5 1,1 GHz za dodatkowe 100 USD lub czterordzeniowego i7 1,2 GHz za 250 USD.

Model podstawowy za 1999 dolarów jest najbardziej przystępny, ale nie jest to ten, który powinieneś kupić. Ulepszona wersja za 1,299$ posiada procesor i5 i 512 GB (dwa razy więcej niż wersja podstawowa), co będzie znacznie lepsze nawet dla zwykłych użytkowników. Dojście do 1 499 dolarów i osiągnięcie całkowitej pojemności 1 TB prawdopodobnie przyda się, jeśli uzasadnisz swój koszt, ponieważ MBA ma tylko dwa porty USB-C i będziesz musiał użyć jednego do ładowania go.

Ekran o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 2560 na 1600 nadal wygląda znakomicie z dużą dokładnością odwzorowania kolorów (wyłączam funkcję TrueTone, która dostosowuje wyświetlany obraz w zależności od oświetlenia otoczenia). W celu zwiększenia widoczności w dobrze oświetlonych miejscach może on wytrzymać dodatkowy oomph w górnej części ustawień jasności.

Z sprzętowego punktu widzenia, ta aktualizacja nie jest rewolucją, ale niewielu użytkowników narzekało na ten element w pierwszej kolejności. Apple nie zdecydowało się na to, aby był to mniejszy MacBook Pro.

Doświadczenie użytkownika

Apple twierdzi, że żywotność baterii wynosi 11 godzin, jeśli tylko surfujesz po Internecie, lub 12 godzin, jeśli używasz jej specjalnie do oglądania treści w takich aplikacjach jak Apple TV. Podobnie jak w przypadku liczby krakersów Cheez-It, które można uznać za "pojedynczą porcję", liczby te są bardzo różne w świecie rzeczywistym. Z MacBooka Air mogłem korzystać przez całe dnie robocze, w których było dużo luzu, dużo Internetu, muzyki i gapienia się na puste dokumenty Google Docs podczas szlifowania zębów.

Istnieją laptopy o tych rozmiarach, które przewyższają Air pod względem żywotności baterii, więc jeśli jest to Twój najwyższy priorytet, znajdziesz lepsze opcje.

Jeśli chodzi o szybkość, to nietrudno jest sprawić, by wentylatory MacBooka Air zaczęły się kręcić, gdy zaczniesz zajmować się sprzętem wymagającym pracy. Do edycji niektórych plików z surowymi zdjęciami w pełnej rozdzielczości użyłem profesjonalnego programu do edycji zdjęć o nazwie Capture One, a fani pracowali z czasem już po kilku minutach. Do tego typu rzeczy - wraz z edycją wideo lub nagrywaniem audio - polecam MacBooka Pro, jeśli planujesz robić je regularnie.

Zazwyczaj używam Chrome i innych aplikacji innych firm w ciągu dnia, ale Apple twierdzi, używając własnych produktów pierwszej potrzeby, takich jak Safari, oszczędza energię baterii. Stwierdziłem, że Safari sprawiło, że fani mniej się kręcili i doprowadziło do pozornie lepszego zużycia baterii niż Chrome.

Wbudowana kamera internetowa wydaje się dziwna ze względu na swoją rozdzielczość 720p, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że ostatnio pojawiły się dobre kamery na smartfony. Wydaje się to szczególnie kiepskie w czasach, gdy czaty wideo stały się niespodziewanie ogromną częścią naszego życia.

MacBook Air vs. iPad Pro

Marzenie o prawdziwym MacBooku Air z ekranem dotykowym wydaje się martwe. Do tego okresu recenzji doszedłem bezpośrednio z wyłącznego korzystania z nowego iPada Pro przez ponad tydzień. Nie spodziewałem się, że wrócę do pełnowartościowego laptopa, by poczuć taką ulgę, gdy będę wykonywał większość moich codziennych zadań, ale tak było. Do pracy MacBook Air nadal czuje się o wiele lepiej. To czas po pracy, gdy chciałam zrównoważyć urządzenie na brzuchu i oglądać treści na naprawdę pięknym ekranie lub poprawić swoje naprawdę okropne umiejętności rysowania - a za iPadem tęskniłam.

Kto powinien kupić nowego MacBooka Air?

Jeśli próbujesz porównać poszczególne arkusze specyfikacji, MacBook Air rzadko wychodzi na wierzchu, nawet w przypadku maszyn tańszych od niego. Ale zawsze tak było. Podobnie jak wcześniejsze modele, MacBook Air jest solidny, niezawodny i na ogół świetnie się sprawdza. Klawiatura była jedną z największych wad, ale Apple skutecznie to naprawiło.

Jeśli masz zamiar wskoczyć w powietrze, modernizacja procesora i wbudowanej pamięci masowej prawdopodobnie poprawi Twoje życie na dłuższą metę. A może i tak trzymaj okruchy z dala od kluczy, na wszelki wypadek.

Zobacz

Sprzęt komputerowy stale się rozwija, niezależnie od tego, czy posiadasz wieżę, laptopa czy tablet z ekranem dotykowym. W Polsce rynek rośnie z roku na rok. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe posiadają komputer, a także akcesoria komputerowe i gadżety. W tym artykule dowiesz się, jakie akcesoria komputerowe kupić, takie jak drukarki, skanery i słuchawki. Istnieje wiele...

Trigeneracja, to stosunkowo nowa technologia, która jest tak zwanym następcą kogeneracji. Kogeneracja to system, który pozwala na jednoczesną produkcję ciepła i energii elektrycznej. Trigeneracja - zasada działania Trigeneracja, czyli proces wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu może również produkować tzw. wody lodowe. Trigeneracja może produkować energię...

​Klasyczna, elegancka i ponadczasowa obudowa z wytrzymałego materiału, szeroki wybór pasków na każdą okazję, bezprzewodowe ładowanie i całe mnóstwo funkcji. Oto Samsung Galaxy Watch5. Poznaj bliżej jego niesamowite możliwości. Wybierz pasującą wersję i podbij świat Samsung Galaxy Watch5 dostępny jest w dwóch wersjach – z modułem LTE oraz Bluetooth – jak...