loader

10 produktów technologicznych na targach CES 2020

Każdego roku targi elektroniki użytkowej, czyli CES, prezentują rozwój nowych technologii w wielu branżach.

Impreza odbędzie się w tym tygodniu w Las Vegas w Nevadzie. Jest to okazja dla firm do zaprezentowania swoich najnowszych produktów, które mają ułatwić życie, zwiększyć produktywność i zabawę.

Poniżej znajduje się lista niektórych z najciekawszych produktów wprowadzonych na CES 2020.

Telewizory 8K

Przedstawienie to jest zawsze ulubionym miejscem, w którym firmy prezentują swoje najnowsze telewizory (telewizory). W tym roku nie było inaczej. Kilku producentów wypuściło na rynek duże modele o rozdzielczości 8K, która jest uważana za najwyższy standard jakości. Samsung pokazał nową wersję 8K, która przenosi obraz aż do samej krawędzi telewizora.

Telewizor, który działa jak telefon

Samsung wprowadził również telewizor, który może być używany do oglądania filmów zaprojektowanych dla smartfona. Telewizor Sero robi to, obracając się z normalnej pozycji telewizora do pozycji pionowej, która wygląda jak kształt telefonu. Telewizor może łączyć się z urządzeniami mobilnymi, aby odtwarzać wideo bezpośrednio z telefonu.

Telewizor jest już w sprzedaży w Korei Południowej za około 1600 dolarów. Firma twierdzi, że jest zaprojektowany tak, aby przemawiać do "mobilnej generacji". Samsung mówi, że planuje rozszerzyć dostępność Sero "na kilka globalnych rynków w 2020 roku".

Inteligentny worek na śmieci może

Firma TOWNEW przedstawiła puszkę na odpady zaprojektowaną dla domu, który sam wykonuje wiele brudnych prac. Kiedy puszka jest pełna, użytkownik dotyka przycisku, aby aktywować inteligentne możliwości maszyny. Następnie urządzenie całkowicie uszczelnia worek na śmieci w środku i umieszcza nowy, samoistnie. Następnie puszka podnosi swoją górną część, aby użytkownik mógł podnieść i wyrzucić worek.

Poduszka zatrzymująca chrapanie

Ludziom chrapiącym podczas snu może pomóc "Poduszka Ruchu". Ta inteligentna poduszka jest przeznaczona do zbierania informacji na temat pozycji głowy śpiącego i oddychania w nocy. Następnie system wykorzystuje te dane do zmiany kształtu poduszki, przy pomocy wbudowanych poduszek powietrznych. Chodzi o to, że zmieniając poduszkę, głowa śpiącego porusza się na tyle, aby poprawić przepływ powietrza przez nos i ograniczyć chrapanie.

Siedzący Segway

Segway People Movers istnieje od lat, ale firma wykorzystała CES do ogłoszenia nowego modelu S-Pod. Nowy transportowy "strąk" wygląda jak małe krzesło na kółkach. Firma twierdzi, że jej nowy model jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak lotniska, parki rozrywki i centra handlowe.

Ładowarka telefoniczna i oszczędzacz akumulatorów samochodowych

Mophie zapowiedziała nowe urządzenie do ładowania, które może bezprzewodowo ładować smartfony, a także służyć do uruchamiania samochodu z martwą baterią. Powerstation Go jest wyposażony w dwa otwory USB do ładowania urządzeń, a także złącza do ładowania baterii samochodowej i mocną lampkę.

AI aby zablokować słońce

Firma technologiczna Bosch wprowadziła na targach CES kilka nowych produktów, w tym nową wirtualną wizjerkę do samochodów. Wirtualny wizjer ma zastąpić tradycyjną samochodową osłonę przeciwsłoneczną. Firma twierdzi, że system wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby znaleźć dokładne położenie oczu kierowcy. Następnie przyciemnia ona tylko niewielką część przedniej szyby samochodu, przez którą słońce mogłoby wpłynąć na wzrok kierowcy.

Niewidoczna maska samochodu

Firma z branży motoryzacyjnej Continental pokazała nową technologię, która zdaje się powodować, że przód pojazdu znika. Continental mówi, że technologia ta, zwana "Transparent Hood", ma na celu uczynienie jazdy bezpieczniejszą i łatwiejszą. Kamery zapewniają obraz wideo z obszaru pod pojazdem, pozwalając kierowcy zobaczyć obiekty i warunki drogowe, które mogą stanowić zagrożenie.

Wirtualna klawiatura

Samsung przedstawił pierwsze spojrzenie na technologię, która może przekształcić prawie każdą powierzchnię w klawiaturę urządzenia. Wirtualna klawiatura nazywa się "SelfieType". System wykorzystuje aparat fotograficzny urządzenia do analizy ruchów palców, ponieważ "piszą" one na płaskiej powierzchni i pokazuje wyniki na telefonie. Samsung mówi, że wirtualna klawiatura nie wymaga żadnego innego sprzętu poza urządzeniem mobilnym. Technologia ta jest wciąż testowana.

Nośny oczyszczacz powietrza

Firma o nazwie Aō Air wprowadziła ścieralny oczyszczacz powietrza. Urządzenie zostało zaprojektowane jako zaawansowana technologicznie osłona twarzy w celu blokowania zanieczyszczeń. Oczyszczacz przeciąga powietrze przez system filtracji, a następnie wykorzystuje wentylatory do stworzenia niewielkiej powierzchni czystego powietrza w przedniej części urządzenia. Firma twierdzi, że konstrukcja pozwala na oczyszczenie powietrza - bez konieczności stosowania stałego uszczelnienia.

Toaletowy robot papierowy

I wreszcie, firma Procter & Gamble, zajmująca się produktami osobistymi, zaprezentowała robota, który może służyć ludziom podczas korzystania z toalety. RollBot został opisany przez oddział firmy w Charmin jako wynalazek "pierwszy w swoim rodzaju". Mały, samonapędzający się robot może być sterowany za pomocą smartfona, dzięki czemu użytkownicy łazienki mogą otrzymać świeżą rolkę papieru bez konieczności opuszczania deski klozetowej.

Zobacz

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu technologia odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu spotkaniami i konferencjami. Systemy audio-wideo do sali konferencyjnej nie są już luksusem, lecz koniecznością, która umożliwia przeprowadzanie profesjonalnych, wydajnych i spójnych spotkań w dowolnym czasie i miejscu. Co to są systemy audio-wideo? Systemy audio-wideo do sali...

​Monitory szerokokątne to specyficzne urządzenia, których nietypowy wygląd wydaje się zyskiwać coraz więcej zwolenników. Niestandardowe proporcje ekranu sprawiają, że jest to świetne urządzenie do pracy biurowej i nie tylko. Dla kogo szerokie monitory mogą być odpowiednim wyborem? I jakie dodatkowe parametry powinny posiadać, by móc sprostać oczekiwaniom różnych...

Chłodnie wentylatorowe to urządzenia wykorzystywane do obniżania temperatury powietrza w różnych zastosowaniach. Ich działanie opiera się na wymuszonej konwekcji, czyli wymianie ciepła między cieczą a powietrzem. W tym artykule szczegółowo omówimy zasadę działania chłodni wentylatorowych, ich rodzaje, zalety i wady, a także przedstawimy szeroki zakres zastosowań tych urządzeń...