loader

Windows czy OS X? Jak wybrać najlepszy system operacyjny dla Twojej firmy?

Komputerowe systemy operacyjne są koniecznością. Właściciele firm mają dwa główne komercyjne systemy operacyjne (OS) do wyboru, które są Windows i OS X, co więcej razy niż nie, pochodzą wstępnie załadowane na laptopach biznesowych i komputerów stacjonarnych.

Możesz prowadzić biznes na jednym z nich, ale każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Przeczytaj dalej, aby znaleźć najlepszy wybór dla swojej firmy.

Windows

Przez długi czas standardowy system operacyjny dla firm, Microsoft Windows pozostaje najbardziej popularnym systemem operacyjnym. Windows XP przez lata dominował w biznesie, ale Microsoft przestał go wspierać w 2014 roku. Komputerowy gigant nadal naciska na system Windows 10, który został wprowadzony na rynek w 2015 r., jako nowy, świeży system operacyjny.

Ponieważ system Windows we wszystkich swoich odmianach jest tak popularny, mniej prawdopodobne jest, że będziesz mieć problemy z kompatybilnością podczas udostępniania plików innym organizacjom. A znajomy interfejs oznacza, że mniej czasu traci się na naukę nowego systemu operacyjnego. System Windows oferuje również największą bibliotekę oprogramowania komercyjnego i daje dostęp do dużej ilości wolnego oprogramowania i oprogramowania współdzielonego.

Będziesz miał więcej opcji dla sprzętu z systemem Windows niż z jakimkolwiek innym systemem operacyjnym. Sterowniki są łatwo dostępne, a Ty możesz wybrać różne komponenty dla swojego komputera.

Niestety, bezobsługowa praca nie jest jedną z mocnych stron Windows. Wynika to z dużej różnorodności możliwych opcji sprzętowych i programowych, co uniemożliwia testowanie wszystkich konfiguracji. Awarie są zatem częstsze niż w przypadku innych systemów operacyjnych. Aby uniknąć zamrożenia systemu operacyjnego, należy restartować system raz dziennie.

System Windows jest z natury niepewny. Jest bardzo podatny na wirusy i inne szkodliwe oprogramowanie. Sama liczba programów napisanych w celu kompromitacji komputerów z Windows jest ogromna. Użytkownicy Windows mają mniej dostępnych programów typu open source niż użytkownicy OS X.

Na dole: Jeśli bezpieczeństwo, tworzenie zawartości i dostęp do oprogramowania open source nie są Twoimi pierwszymi problemami, wybierz Windows 10. Znajdziesz się na tej samej stronie co większość innych firm.

OS X

Od dawna znany jako najłatwiejszy w obsłudze system operacyjny, OS X firmy Apple nadal zasługuje na ten tytuł. Apple jest jedną z najpopularniejszych marek w Kalifornii i Massachusetts, a ich produkty są znane z tworzenia treści. Podobnie jak Linux, jest odmianą systemu Unix i dzieli się wieloma jego zaletami. Jednak jego wysoka cena jest czynnikiem odstraszającym dla wielu firm.

OS X i wiele jego aplikacji jest zoptymalizowanych pod kątem tworzenia treści, zarówno pisemnych jak i wizualnych. Sprawia to, że proces ten jest bezproblemowy, bezproblemowy i przyjemny. A nacisk na interfejs użytkownika jest niezrównany. Ten system operacyjny jest znacznie bardziej stabilny niż jakikolwiek inny system Windows.

Użytkownicy OS X mają dostęp do znacznej części ogromnej, dostępnej biblioteki wolnego, otwartego oprogramowania. Podczas gdy ilość złośliwego oprogramowania dla OS X rośnie, jest ich znacznie mniej niż tych, które są przeznaczone dla maszyn z systemem Windows. Użytkownicy powinni jednak nadal podejmować rozsądne środki bezpieczeństwa.

Początkowy koszt inwestycji może uniemożliwić wielu firmom przyjęcie OS X jako głównego systemu operacyjnego. Apple ma tendencję do aktualizowania systemu OS X mniej więcej raz w roku. Roczny koszt gonienia za tymi aktualizacjami może się sumować. System OS X działa tylko na sprzęcie Apple. Chociaż ten sprzęt ma tendencję do stanu techniki, jeśli istnieje platforma sprzętowa, której wolałbyś używać, nie jest to opcja.

Podsumowanie: Twórcy treści i technofobów z głębokimi kieszeniami powinni zdecydowanie rozważyć najnowszą wersję OS X.

Zobacz

System operacyjny to najważniejsze oprogramowanie, które działa na komputerze. Zarządza on pamięcią i procesami w komputerze, a także całym jego oprogramowaniem i sprzętem. Pozwala on również na komunikację z komputerem bez konieczności znajomości jego języka. Bez systemu operacyjnego, komputer jest bezużyteczny. Zadanie systemu operacyjnego System operacyjny (OS)...

Co to jest system operacyjny? System operacyjny (OS) to oprogramowanie, które działa jako interfejs pomiędzy użytkownikiem końcowym a sprzętem komputerowym. Każdy komputer musi mieć co najmniej jeden system operacyjny, aby można było uruchomić inne programy. Aplikacja taka jak Chrome, MS Word, Games itp. potrzebuje pewnego środowiska, w którym będzie działać i wykonywać...

System operacyjny jest podstawowym oprogramowaniem, które zarządza całym sprzętem i innym oprogramowaniem na komputerze. System operacyjny, znany również jako "OS", łączy się ze sprzętem komputerowym i zapewnia usługi, z których mogą korzystać aplikacje. Co robi system operacyjny? System operacyjny to podstawowy zestaw oprogramowania na urządzeniu, który utrzymuje...