loader

Najlepsze małe samochody poniżej $20,000

Liczba nowych automatycznych samochodów poniżej 20 tys. dolarów już teraz szybko się kurczy, ale rygorystyczne wymogi ANCAP i kiepski dolar australijski przyczyniły się do tego, że na przełomie 2019 i 2020 r. segment ten poniósł kolejne ofiary.

Kiedyś popularne tabliczki z nazwiskami, takie jak Honda's Jazz i Hyundai's Accent, znalazły blok tnący, a niektóre samochody, które kiedyś żyły na tej liście, jak Mazda2 i Skoda Fabia, zostały zmuszone do zakwalifikowania się do kategorii powyżej 20 tys. dolarów.

Oto nasza poprawiona piątka najlepszych w pierwszym kwartale 2020 roku.

5. Suzuki Baleno GLX - 19 990 USD

Baleno wchodzi do pierwszej piątki, znosząc nieczynną już parę Hondy z Jazzem i City.

W podstawowej formie GL Baleno posiada Apple CarPlay, Android Auto i wbudowaną nawigację. Plus można mieć top-spec GLX drive-away za 19.990 dolarów (w czasie pisania), który przynosi bez klucza wejście, klimatyzacja, i 16-calowe koła ze stopu do mieszanki.

Minusy? Baleno nie jest zbyt inspirujący do jazdy, ponieważ jego 1,4-litrowy silnik o mocy 68 kW/130 Nm współpracuje z przestarzałym czterobiegowym automatem.

W przeciwieństwie do rodzeństwa Swift, w ofercie Baleno nie ma również opcji zaawansowanych autonomicznych funkcji bezpieczeństwa.

4. Kia Picanto GT-Line - 17.290 USD

Picanto może i jest małe, ale GT-Line jest bardzo specyficznym, ponurym, małym samochodem, który ma tak wiele do kochania.

Zrozumiałe jest, że Picanto może być trochę mały dla wielu kupujących, a niektórzy mogą postrzegać jego cenę około 17 tys. dolarów jako niegrzeczną dla czegoś tak małego, ale specyfikacja i osobowość Picanto to rekompensują.

W przeciwieństwie do jego rodzeństwa Rio, można mieć auto hamowania awaryjnego w tej zniewalającej cenie, jak również ten sam pakiet multimedialny swish jak reszta Kia's zasięgu.

Niewielkie luksusy wyróżniają Picanto spośród konkurencji, takie jak skórzana kierownica, sportowy bodykit i LED DRL-y.

W 1,2-litrowym silniku można wykorzystać 62kW/122Nm i choć to więcej niż wystarczająco, biorąc pod uwagę rozmiar tego samochodu, nasze testy wykazały, że jest on zaskakująco spragniony.

3. Kia Rio S - $19,590

Kia Rio nadal jest świetnie wyglądającym małym lukiem i posiada jedną z najbardziej przestronnych kabin w tym segmencie. Uwielbiamy ją również za jej gwiezdny system multimedialny z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, a także za najlepszą w swojej klasie siedmioletnią gwarancję.

Nadal nie ma w nim automatycznego hamowania awaryjnego w tej podstawowej formie S, a jego starożytny silnik o mocy 74 kW i pojemności 1,4 litra jest połączony z czterobiegową automatyką, co daje mniej niż imponujące wrażenia z jazdy.

Okazało się też, że jest trochę spragniony, ale ma swoje zalety, jeśli chodzi o lokalnie dostosowaną jazdę.

2. Toyota Yaris Ascent (w/Safety Sense pack) - 17.570 $

Pobierz je, gdy są gorące. Wychodzący Yaris w podstawowej formie jest nadal wybitną wartością i nie wiadomo, od czego może zacząć się ten nowoczesny samochód nowej generacji.

Stracił punkty za brak przyzwoitego systemu multimedialnego (bez Apple CarPlay lub Android Auto), irytujące sześciomiesięczne przerwy serwisowe i przytłaczający 1,3-litrowy silnik 63kW w połączeniu z archaicznym czterobiegunowym automatem.

Ma też drugi najmniejszy but na tej liście, ale wyprzedza Rio dzięki obecności aktywnych elementów bezpieczeństwa.

1. Suzuki Swift GL Navi - $19,690

Suzuki Swift zdobywa najwyższe wyróżnienia na naszej liście jako mały samochód o najlepszej wartości poniżej 20 tys. dolarów. GL Navi z pakietem bezpieczeństwa jest dostępny w cenie 19 690 USD i posiada najbardziej rozbudowaną ofertę bezpieczeństwa na tej liście. W zestawie znajduje się automatyczny hamulec bezpieczeństwa typu freeway-speed (AEB), tempomat adaptacyjny, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu i pomoc w utrzymaniu pasa ruchu.

Swift posiada również świetną ofertę multimedialną z Apple CarPlay i wsparciem Android Auto oraz wbudowaną nawigacją.

Punkty bonusowe przyznawane są za standardowe felgi aluminiowe i ich dobry wygląd.

Z drugiej strony Swift ma średnio 66kW/120Nm 1,2-litrowy silnik i najmniejszy bagażnik spośród wszystkich samochodów na tej liście. Pięcioletni okres gwarancji jest również uzależniony od częstego (zbyt częstego) serwisowania go u dealera Suzuki co sześć miesięcy.

Zobacz

Nadchodząca zima wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Zarówno techniczne aspekty pojazdu, jak i wyposażenie awaryjne są kluczowe dla udanej podróży w okresie zimowym. Dokładne przygotowanie auta na zimę nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także minimalizuje ryzyko awarii oraz poprawia ogólną sprawność pojazdu w...

Skórzana tapicerka to lepszy wybór niż jakakolwiek inna tkanina do samochodu. Wygląda bardziej elegancko i luksusowo. Skóra jest trwała i długowieczna, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana! Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie zapobiegnie zabrudzeniom i plamom. Ważne jest, aby poznać najlepsze domowe sposoby na czyszczenie i pielęgnację skóry samochodowej. Jak...

Leasing od wielu lat jest znanym pojęciem na polskim rynku finansowym. Czym jest długoterminowy wynajem pojazdów? Na to pytanie trudniej jest odpowiedzieć. Co wybrać? Co wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Leasing czy wynajem długoterminowy? Od lat leasing jest popularną formą finansowania samochodów. Jego zasady są dość przejrzyste dla leasingobiorców...