loader

Co to jest Android Auto?

Google może nigdy nie zbudować własnego samochodu, ale już jest wielkim graczem w branży motoryzacyjnej. Tysiące kierowców używa codziennie swojego oprogramowania Android Auto, albo dlatego, że nie podoba im się natywny system informacyjno-rozrywkowy ich samochodu, albo dlatego, że wolą znajomy, smartfonowy interfejs. Najnowsze aktualizacje uczyniły go jeszcze bardziej intuicyjnym.

Podobnie jak CarPlay, konkurencyjny system Apple, Android Auto obiecuje zwiększyć bezpieczeństwo jazdy poprzez ograniczenie zakłóceń. To, czy uda się osiągnąć ten cel, zależy od tego, kogo zapytasz; AAA stwierdziło, że pomaga kierowcom mieć oboje oczu na drodze, ale brytyjskie badania wykazały, że korzystanie z niego jest bardziej rozpraszające niż jazda po pijanemu. Prawda prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku i zdrowy rozsądek idzie długą drogę, gdy używa się technologii samochodowej. Oto, co musisz wiedzieć o Android Auto.

Co robi Android Auto?

Android Auto ma funkcje, które uwielbiasz w swoim smartfonie z systemem Android i umieszcza je bezpośrednio w desce rozdzielczej samochodu, zastępując natywny system informacyjno-rozrywkowy. Wyświetla informacje na znajomym, łatwym w użyciu interfejsie z kartami, które można przesunąć z drogi, czytelnym menu i duże ikony. Niedawno otrzymał ciemniejszy motyw, zaktualizowany układ wyrzutni aplikacji i bardziej intuicyjny interfejs, dzięki czemu użytkownicy Androida znajdą go bardziej znanym niż kiedykolwiek.

Jedną z najlepszych części Android Auto jest zasilany z map Google system nawigacyjny, który dostarcza wskazówek krok po kroku i automatycznie znajduje alternatywną trasę, jeśli wykryje duży ruch. To prawdziwy skarb, jeśli twój samochód nie ma wbudowanej nawigacji. Dzięki temu nie musisz ręcznie wpisywać adresu do domu, biura czy szkoły. Wreszcie, Android Auto daje kierowcom dostęp na żądanie do milionów piosenek i podcastów za pośrednictwem rosnącej listy aplikacji innych firm, pozwala im surfować w sieci i pozwala im pozostać w kontakcie, wykonując połączenia telefoniczne i wysyłając wiadomości za pomocą Hangouts, WhatsApp i innych platform komunikacyjnych.

Wszystkie wyżej wymienione funkcje odpowiadają również na podstawowe komendy głosowe. Możesz powiedzieć "OK, Google, zagraj w The Offspring" lub "OK, Google, jaka jest stolica Australii?". Możesz nawet zapytać, "OK, Google, co to jest Android Auto?" Za pomocą poleceń głosowych można odpowiadać na wiadomości przy użyciu technologii mowy do tekstu. Nie martw się jednak, jeśli Twój samochód nie jest wyposażony w technologię rozpoznawania głosu, ponieważ funkcje systemu Android Auto są dostępne za pomocą ekranu dotykowego w samochodzie lub pokrętła, jeśli ekran samochodu nie jest wrażliwy na dotyk. Pamiętaj jednak, że ekran Twojego smartfona będzie zablokowany, gdy Android Auto będzie aktywny, chociaż możesz go odblokować za pomocą gestu machnięcia, gdy będzie to bezpieczne.

Integracja Google Assistant wykorzystuje inteligentne sterowanie głosem, aby pomóc kierowcom trzymać ręce na kierownicy. Płynne, precyzyjne dwukierunkowe rozmowy są możliwe dzięki technologii Asystenta napędzanej sztuczną inteligencją, a wszystkie Twoje ulubione aplikacje również nadają się do jazdy.

Mówiąc o, Android Auto współpracuje z wieloma innymi aplikacjami, w tym Waze, Pandora, iHeart Radio, Skype, WhatsApp, i Spotify. Jednak ustawienia pojazdu nie są częścią Android Auto, więc kierowca musi wyjść z aplikacji, aby dostosować klimatyzację, przeglądać stacje radiowe, lub wybrać inny tryb jazdy. To powiedziawszy, Google obecnie współpracuje z producentami samochodów, takimi jak Polestar, aby stworzyć nowe, oparte na systemie Android systemy informacyjno-rozrywkowe, gdzie wszystkie te funkcje będą dostępne z jednego miejsca.

Które telefony są kompatybilne z Androidem Auto?

Teraz, gdy wiesz, co to jest Android Auto, zajmiemy się tym, które urządzenia i pojazdy są z nim kompatybilne. Użytkownicy, których telefon działa pod kontrolą systemu Android OS w wersji 9 lub niższej, będą musieli pobrać bezpłatną aplikację Android Auto z Google Play Store, ale telefony z systemem Android 10 mają wbudowaną funkcjonalność. Każdy telefon z systemem operacyjnym Android 5.0 i wyższym, który ma aktywny plan danych, może zasilać Android Auto, więc do korzystania z niego nie jest potrzebne najnowsze urządzenie.

Telefon musi mieć działający port USB, aby można go było podłączyć do samochodu, chociaż najnowsze telefony z systemem Android firmy Samsung i inne mogą obsługiwać bezprzewodowe połączenia Android Auto na małej, ale rosnącej liście pojazdów.

Które samochody są kompatybilne z Androidem Auto?

Dziesiątki nowych samochodów są kompatybilne z systemem Android Auto. Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci pobierają od kupujących dodatkowe opłaty za tę funkcję, a inni nie chcą jej oferować na tańszych poziomach wykończenia.

Android Auto-kompatybilne samochody obejmują większość członków linii Mercedes-Benz, każda tabliczka znamionowa w portfolio Cadillaca, a także liczne modele Chevroleta, Kia, Hondy, Volvo i Volkswagena. Znalezienie auta kompatybilnego z systemem Android nie powinno być problemem, niezależnie od tego, czy kupujesz taniego hatchbacka, wytrzymałego SUV-a, czy wysokiej klasy samochód sportowy. Pełna lista znajduje się na stronie Android Auto.

Lexus i firma macierzysta Toyota przez lata opierały się Android Auto z powodu obaw o bezpieczeństwo i prywatność, ale oboje zmienili zdanie. Kilka modeli 2020 roku - w tym Tacoma, Sequoia, Tundra, 4Runner i RX - są kompatybilne z Androidem Auto. Spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach i latach lista ta będzie nadal rosnąć. BMW i Porsche są nadal wolne od systemu Android, ale Porsche powiedział Digital Trendy, które wkrótce mogą się zmienić.

Znalezienie używanego samochodu, który jest kompatybilny z Android Auto może być nieco trudne, ponieważ zajęło to producentom samochodów trochę czasu, aby wpuścić Google do kabiny. Hyundai, Kia i Chevrolet byli jednymi z pierwszych firm, które zbudowały auta kompatybilne z systemem Android po tym, jak oprogramowanie stało się dostępne na początku 2015 roku. Jeśli te nie pasują do twojego gustu, producenci z rynku wtórnego, tacy jak Kenwood, Panasonic, Pioneer i Sony oferują Autokompatybilne z systemem Android jednostki główne.

Kierowcy mogą ominąć problemy z kompatybilnością, pobierając Android Auto i używając go jako samodzielną aplikację. Wystarczy uruchomić oprogramowanie i zamontować smartfon na przedniej szybie lub na desce rozdzielczej. Oferuje on te same funkcje niezależnie od tego, czy jest wyświetlany na ekranie dotykowym samochodu, czy na smartfonie. To rozwiązanie pozwala każdemu na korzystanie z Android Auto w BMW serii 3 2019, klasycznym Mini, Fordzie 1908 model T, czy czymkolwiek pomiędzy.

Zobacz

Nadchodząca zima wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Zarówno techniczne aspekty pojazdu, jak i wyposażenie awaryjne są kluczowe dla udanej podróży w okresie zimowym. Dokładne przygotowanie auta na zimę nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także minimalizuje ryzyko awarii oraz poprawia ogólną sprawność pojazdu w...

Skórzana tapicerka to lepszy wybór niż jakakolwiek inna tkanina do samochodu. Wygląda bardziej elegancko i luksusowo. Skóra jest trwała i długowieczna, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana! Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie zapobiegnie zabrudzeniom i plamom. Ważne jest, aby poznać najlepsze domowe sposoby na czyszczenie i pielęgnację skóry samochodowej. Jak...

Leasing od wielu lat jest znanym pojęciem na polskim rynku finansowym. Czym jest długoterminowy wynajem pojazdów? Na to pytanie trudniej jest odpowiedzieć. Co wybrać? Co wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Leasing czy wynajem długoterminowy? Od lat leasing jest popularną formą finansowania samochodów. Jego zasady są dość przejrzyste dla leasingobiorców...