loader

Chomikuj.pl współpracuje z wydawcami, by oferować usługi prawne

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z wieloma wydawcami, by zaproponować internautom bogatą ofertę. Jest to odpowiedź na zarzuty, że serwis zachęca do piractwa. Piotr Ha3asiewicz (rzecznik prasowy serwisu) powiedział, że setki wydawców korzysta z naszych narzędzi, zamiast robić szum w mediach. Zobacz więcej na: https://spokeo.pl

Właściciele serwisu chcą stworzyć legalny system pobierania atrakcyjnych treści z internetu, z którego będą mogli korzystać wszyscy. Wydawcy i twórcy - ich klienci, użytkownicy - dostęp do różnych zasobów (czasem nisko nakładowych i drogich) oraz Chomikuj.pl. - nowych treści.

Rzecznik Chomikuj.pl mówi: "Jest już wielu takich wydawców, z którymi pracujemy nad indywidualnymi uchwałami o uruchomieniu legalnej dystrybucji. Lub, innymi słowy, wyeliminowania podstawowej przyczyny piractwa, jaką jest brak legalnych, atrakcyjnych treści oferowanych w internecie."

Zaznacza też, że nie może ujawnić z kim współpracuje, ani kto jest zainteresowany ze względu na słaby PR.

Zobacz: Wyszukiwarka chomikuj

- Za każdym razem, gdy rozpoczynamy taką współpracę, słyszymy to samo: "Proszę o tym nie mówić. Jeśli koledzy z branży się o tym dowiedzą, to nas "zjedzą". - Piotr Halasiewicz.

Chomikuj.pl, największy polski dysk internetowy (z ponad 8 mln zarejestrowanych użytkowników), twierdzi, że konieczna jest zmiana prawa autorskiego. Te przepisy od dawna nie przystają do rzeczywistości. Autorzy, wydawcy i konsumenci - wszyscy muszą mieć możliwość regulowania korzystania z treści w internecie.

internet

- Uważam, że mamy kryzys w zakresie praw autorskich. Stare rozwiązania już się nie sprawdzą. Piotr Halasiewicz, Chomikuj.pl tłumaczy, że nic więcej nie da się zrobić poza lekkim dostosowaniem kanałów dystrybucji i praw autorskich do internetu.

Nad poprawą prawa pracuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Po konsultacjach społecznych wstępne założenia pozwalają na rozszerzenie dozwolonego użytku na wszystkie formy niekomercyjnego korzystania. Większy wpływ na jej kształt mogą mieć regulacje międzynarodowe, np. dyrektywy unijne. Większy wpływ na jego kształt mogą mieć jednak regulacje międzynarodowe, np. dyrektywy unijne. Jedną z nich jest słynna ustawa ACTA.

Chomikuj.pl jest w poważnych tarapatach z powodu braku regulacji. Od lat znany jest konflikt między wydawcami sprzedającymi przez internet filmy, muzykę i e-booki. Polska Izba Książki najgłośniej sprzeciwiała się promowaniu piractwa przez portal. Według nich administratorzy i właściciele Chomikuj.pl nie potrafią odpowiednio walczyć o usunięcie treści, do których nie mają praw. Zarzuty te są przez nich odpierane.

- Odnoszę wrażenie, że Polska Izba Książki lub wydawcy szukają kozła ofiarnego, zwłaszcza jeśli uważają, że nasze obroty są tak wysokie. Piotr Halasiewicz mówi, że można przyciągnąć do ścigania jeden duży podmiot. Łatwo go wymienić w mediach i z nadzieją na uzyskanie dużego odszkodowania w sądzie. Ściganie milionów użytkowników jest daremne. Jest to ważny aspekt, ponieważ piractwo jest problemem, który dotyczy milionów użytkowników Internetu. Nie ulega wątpliwości, że przyczyny społeczno-ekonomiczne są głębokie.

Polska Izba Książki spotka się z właścicielami Chomikuj.pl 6 sierpnia. W kwietniu spółka złożyła pozew o zniesławienie przeciwko Chomikuj.pl za nazwanie portalu serwisem pirackim.

- Uznaliśmy, że bycie chłopcem do bicia to nie jest to, czego chcemy i że będziemy odważniej walczyć o nasze dobre imię i o to, by nie być nazywanym piratem czy źródłem wszelkiego zła w sieci - mówi Piotr Halasiewicz.

Może się to skończyć długą batalią sądową, bo Polska Izba Książki zapowiedziała, że przygotowuje się do pozwu zbiorowego przeciwko Chomikuj.pl.

Oskarżenia są poważne. Izba zarzuca portalowi, że promuje i utrudnia walkę z piractwem, naraża wydawców i jest szkodliwy dla środowiska.

Przedstawiciel portalu wyjaśnił, że firma dba o treści i usunie każdy plik na żądanie właściciela praw autorskich. Aby przechwytywać nieautoryzowane treści, stworzono portal.

Setki wydawców nie robią zamieszania w mediach i korzystają z narzędzi, które udostępniamy, czyli platformy dla wydawców. Wielu z nich zgłasza też nieprawidłowości drogą mailową, aby nieautoryzowane treści były jak najszybciej usuwane - mówi Halasiewicz.

Chomikuj.pl to polska domena internetowa działająca od 2006 roku. Obecnie znajduje się na 12. miejscu w rankingu. Założycielami serwisu są Piotr Truszkowski i Mariusz, ale nie są oni oficjalnie związani z Chomikuj.pl.

Serwis powstał jako Dysk Internetowy (serwis typu WEB 2.0). Jest wypełniony treściami generowanymi przez użytkowników. Przychody generują reklamy i opłaty za pobieranie treści. O ile założenie konta i przesyłanie plików jest darmowe, o tyle pobieranie plików przekraczających 1 GB wymaga wykupienia odpowiednich pakietów. Firma nie ujawnia, ile ma plików i ile zarobiła.

Więcej na: https://spokeo.pl/tech/

Zobacz

Wydawałoby się, że monitory do pracy biurowej nie mają jakichś szczególnych wymagań. W końcu nie wymagamy od nich super rozdzielczości – jak przy monitorach dla graczy – czy wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. Jednak monitor do pracy biurowej to urządzenie przy którym spędzamy zwykle 8 godzin w ciągu dnia. Ważne więc, by miał jak najmniej szkodliwy wpływ...

​Możliwość zlecenia jakiegoś zadania zewnętrznemu usługodawcy to zawsze szansa na oszczędność czasu. W końcu w ten sposób nasz zespół nie musi poświęcać swoich obowiązków na czynności, które z powodzeniem może wykonać ktoś inny. W przypadku takich obowiązków jak archiwizacja dokumentów, korzyści jest jednak znacznie więcej. Oczywiście także tutaj możemy liczyć na...

Nazwa metoda smart to akronim 5 słów angielskich, co w tłumaczeniu oznacza, że cel powinien być dokładnie sprecyzowany, mierzalny, atrakcyjny do wykonania, realny podczas planowania, a także ściśle określony w czasie. Jest to zatem metoda realizowania celów, która wykazuje się ogromną skutecznością. Ponadto zakłada, że odpowiednie sformułowanie i wyrażenie celu jest...