loader

22 Pomysły na biznes online, które możesz zacząć już jutro

Posiadanie i prowadzenie biznesu online daje przedsiębiorcom swobodę zarabiania pieniędzy z dowolnego miejsca na świecie. Pomysł jest kuszące, i bardziej możliwe niż kiedykolwiek, ale wielu przedsiębiorców nie wie, od czego zacząć. Najważniejszym krokiem w rozpoczęciu rentownego biznesu online jest znalezienie pomysłu na biznes, który pasuje do Twoich umiejętności i mocnych stron.

Bez względu na to, czy chcesz zostać przedsiębiorcą pracującym na pełny etat, czy tylko rozpocząć działalność w niepełnym wymiarze godzin w celu uzyskania biernego dochodu, Twój produkt lub usługa powinny zaspokajać konkretne potrzeby konsumentów. Opracowaliśmy serię rentownych firm opartych na potrzebach, przy minimalnych kosztach rozpoczęcia działalności, które możesz rozpocząć tak szybko, jak to możliwe.

1. Konsultant SEO

Jeśli znasz tajniki wyszukiwarek i masz techniczne umiejętności w zakresie platform takich jak Google Ads i Google Analytics, zostanie konsultantem SEO może być dla Ciebie lukratywną opcją. Wielu właścicieli małych firm nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na ich działalność może mieć optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Rozpocznij swoją działalność konsultingową online, edukując tych właścicieli firm w zakresie możliwości SEO, aby pomóc im przekształcić swoje strony internetowe i zwiększyć ich współczynniki konwersji.

Możesz wykorzystać swoje umiejętności marketingowe, aby pokazać właścicielom firm korzyści płynące z wykorzystania danych analitycznych, strategicznych słów kluczowych i struktury treści, aby uzyskać bardziej organiczny ruch w sieci. Jeśli nie znasz się na SEO lub chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie marketingu cyfrowego, możesz skorzystać z przewodnika Moz's Beginner's Guide to SEO.

Pamiętaj, że algorytmy Google zawsze się zmieniają, więc będziesz musiał kontynuować swoją edukację w zakresie SEO, aby utrzymać się na tym polu i odnieść sukces.

2. Konsultant małej firmy

Jeśli masz duże doświadczenie biznesowe i wiedzę, dlaczego nie stworzyć firmy, która pomaga aspirujących przedsiębiorców znaleźć sukces? Jako konsultant biznesowy, możesz wykorzystać swoje umiejętności, aby pomóc nowym właścicielom biznesu zacząć dobrze i pomóc doświadczonym przedsiębiorcom nadążyć za popytem. Twoje szanse na sukces są większe, jeśli skoncentrujesz swoją strategię na niszowym aspekcie doradztwa biznesowego.

Aby dodać do swojej wiarygodności, wykazać swoją wiedzę i wprowadzić klientów, to jest pomocne, aby być obecnym w cyfrowej społeczności biznesowej. Możesz przyczynić się do rozwoju małych społeczności biznesowych, takich jak business.com lub pisać artykuły biznesowe na platformach takich jak LinkedIn.

3. Konsultant ds. mediów społecznościowych

Większe przedsiębiorstwa mogą zatrudnić agencję lub pełnoetatowego pracownika do prowadzenia swoich kont w mediach społecznościowych, ale małe firmy często muszą zajmować się własnym marketingiem w mediach społecznościowych. Z tak wielu obowiązków, właściciele firm są często zbyt zajęci, przytłoczeni lub niedouczeni o znaczeniu obecności w mediach społecznościowych, aby spędzić czas na opracowywaniu i wdrażaniu wielkiej strategii mediów społecznościowych. Jako konsultant mediów społecznościowych, można pomóc małym firmom określić najlepsze taktyki, harmonogramy wysyłania i treści dla ich odbiorców docelowych. W miarę jak liczba ich zwolenników rośnie, Twój biznes również.

Facebook i Twitter są nadal topowymi sieciami biznesowymi, ale firmy często borykają się z bardziej wizualnymi platformami, takimi jak Instagram, Pinterest, Tumblr i Snapchat. Wszystkie te platformy mają ogromną publiczność konsumentów, ale wiele firm nie zdaje sobie sprawy, jak duże są one, jak skuteczne mogą być i jak sprawić, że będą pracować dla swojej marki. Jeśli masz doświadczenie w marketingu w mediach społecznościowych i pasję do fotografii, koncentrując swoją działalność doradczą na jednej konkretnej platformie, jak Instagram, może być doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy, a jednocześnie pomóc innym firmom poprawić ich treści i osiągnąć swoje cele biznesowe.

4. Sprzedawca detaliczny handlu elektronicznego na rynku niszowym

Na wszystko jest widownia, nawet jeśli jest tak specyficzna jak meble do lalek czy ekologiczna karma dla psów. Dzięki niszowej stronie e-commerce, możesz dotrzeć do klientów, którzy szukają Twoich konkretnych produktów. Budowanie biznesu w niszy rynkowej może pomóc Ci wyróżnić się na tle innych marek i zbudować Twoją wiarygodność i doświadczenie. Przyjrzyj się mediom społecznościowym lub swojemu własnemu konsumentowi, aby wymyślić produkt do sprzedaży w Twoim sklepie internetowym.

Aby Twój biznes e-commerce był gotowy do działania, potrzebujesz jedynie usługi hostingowej ze zintegrowaną funkcją koszyka zakupów lub oprogramowania e-commerce. Aby uprościć proces wysyłki, możesz współpracować ze sprzedawcami w celu wysyłki produktów do klientów w Twoim imieniu. Dzięki temu możesz zmniejszyć ilość zapasów, które musisz utrzymywać na miejscu. [Przeczytaj powiązany artykuł: A Small Business Guide to E-Commerce Shipping]

5. Projektant stron internetowych lub twórca stron internetowych

Jeśli jesteś kreatywnym, cyfrowym profesjonalistą, który rozwija się na kształtowaniu układu, motywu wizualnego, zestawu czcionek i palety kolorów strony internetowej, freelance web design może być dobrą drogą dla Ciebie. Jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie, możesz nauczyć się podstaw projektowania stron internetowych i opanować narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu, takie jak Adobe XD, Chrome DevTools i oprogramowanie do edycji tekstu.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany stroną kodową stron internetowych budynków, rozwój sieci na zlecenie może być Twoją sterówką. Jeśli znasz już HTML, CSS lub JavaScript i masz dobre oko do rozwiązywania problemów z kreatywnymi rozwiązaniami, możesz uruchomić usługę budowania atrakcyjnych, łatwych w użyciu stron internetowych dla małych firm. Jeśli musisz nauczyć się podstaw tworzenia stron internetowych przed rozpoczęciem pełnowymiarowej kariery, możesz wziąć udział w prostym kursie dla początkujących.

Wykorzystaj swoje umiejętności techniczne i twórcze dla właścicieli firm, którzy chcą przenieść swoją obecność w Internecie na wyższy poziom. Zbuduj wszechstronne portfolio, a następnie stwórz własną stronę internetową, aby ją zaprezentować i przyciągnąć stały strumień klientów.

6. Bloger

Blogowanie może wydawać się przestarzałą strategią biznesową, ponieważ prawie każdy już ją ma, ale konkurencja nie powinna zniechęcać do rozpoczęcia tej internetowej podróży biznesowej. Jeśli kochasz pisać lub masz ważne informacje do przekazania, blogowanie może być dla Ciebie dochodowym biznesem.

Założenie bloga jako biznes jest bardzo proste z budowniczymi stron internetowych, takich jak Weebly i WordPress, ale kluczem do sukcesu jest spójność i jakość. Aby uzyskać stałe śledzenie, musisz stale pisać i produkować wysokiej jakości treści, które dostarczą wartość dla Twoich czytelników. Treści, które edukują, informują lub bawią Twoich czytelników, dają im powód do naśladowania Ciebie.

Kiedy już opanowałeś tworzenie spójnych treści, możesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem swojego bloga, sprzedając takie produkty jak kursy online, cyfrowy coaching, e-booki czy webinaria. Możesz również sprzedawać powierzchnie reklamowe lub posty sponsorowane. Ta strategia biznesowa może zająć trochę więcej czasu i wysiłku, aby zarabiać, ale to może być bardzo opłacalne w końcu.

7. Wirtualny asystent

Czy masz nienaganne zdolności organizacyjne i umiejętności zarządzania zadaniami? Może nadszedł czas, aby wykorzystać te umiejętności, stając się wirtualnym asystentem. Usługi VA zazwyczaj składają się z podstawowych zadań administracyjnych, takich jak wprowadzanie danych, organizowanie podróży i odbieranie połączeń telefonicznych. Wcześniejsze doświadczenie w tej dziedzinie jest idealne, ale nie jest wymagane.

Platformy takie jak TaskRabbit i Zirtual ułatwiają profesjonalistom VA znalezienie pracy. Umożliwiają one stworzenie profilu online i zapisanie się do zadań, które chcesz wykonać - takich jak wyszukiwanie danych, wirtualna pomoc lub podstawowe zadania - i rozpoczęcie budowania klienteli.

8. Affiliate marketer

Jeśli kochasz zostawiać recenzje klientów na stronach takich jak Amazon, możesz zajrzeć do marketingu partnerskiego jako źródła dochodu. Word-of-mouth reklamy jest nadal ogromny generator ołowiu dla wielu firm, a wiele firm są skłonni podzielić się częścią swoich zysków z przekonujących osób, które będą promować swoje produkty do publicznej wiadomości.

Programy partnerskie dzielą się na różne poziomy zaangażowania: niezrzeszone, powiązane i zaangażowane. Niezrzeszony marketing afiliacyjny jest podstawową kampanią pay-per-click, która wymaga niewiele do nieangażowania się w promowany produkt. Powiązany marketing afiliacyjny wymaga od Ciebie autorytetu i treści na produkcie, który wprowadzasz na rynek, ale nie używasz go osobiście. Zaangażowany marketing afiliacyjny jest być może najbardziej efektywny, ponieważ będziesz wprowadzać na rynek produkt, który rzeczywiście używasz i lubisz.

Jeśli masz osobistą stronę internetową lub obecność w mediach społecznościowych z dużym następującej, programy partnerskie mogą być opłacalne podejście dla Ciebie. Przedstawiciele PR zawsze szukają adwokatów marki i wpływowych, do których mogą wysyłać darmowe próbki.

9. Zdalne wsparcie techniczne

Wiele małych firm nie ma w swoim budżecie miejsca na zatrudnienie pracownika IT na pełny etat, więc kiedy ich systemy się rozpadają, zazwyczaj nazywają komputerowego przyjaciela lub członka rodziny. Jeśli jesteś bystry technicznie i masz doświadczenie w pracy z komputerami i sieciami, możesz wyeliminować konieczność dzwonienia do nich w celu uzyskania przychylności, oferując natychmiastową, zdalną pomoc techniczną.

Chociaż niektóre firmy mogą woleć, aby mieć stopień techniczny, wiele będzie patrzeć na swoje doświadczenie i wiedzę zamiast. Możesz zacząć budować swój biznes wsparcia technicznego na odległość, docierając do przyjaciół, rodziny i lokalnych właścicieli firm o ich potrzebach wsparcia technicznego. Możesz również znaleźć freelancerskie koncerty wsparcia technicznego na tablicach ogłoszeń, takich jak Upwork.

10. Sprzedawca rękodzieła

W miarę jak handlowcy przestawiają swoją sprzedaż na e-handel, internetowe targowiska towarów wytwarzanych ręcznie, jak Etsy i ArtFire, sprawiają, że jest to niezwykle łatwe dla rzemieślników, którzy mogą wytwarzać stałe dostawy wysokiej jakości produktów wytwarzanych ręcznie, takich jak szydełkowane koce lub unikalne szkło malowane. Jeśli masz unikalne rzemiosło, sprzedaż swoich produktów na stronie e-commerce jest dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, gdy jesteś w domu, robiąc to, co kochasz.

Koszty uruchomienia tego pomysłu biznesowego są niezwykle niskie w przypadku zakupu materiałów kreatywnych luzem od dostawcy rzemieślniczego. Jeśli potrafisz szybko tworzyć i sprzedawać swoje dzieła sztuki w sklepie internetowym, w mgnieniu oka osiągniesz zysk. Lokalni rzemieślnicy znajdują większy sukces, gdy promują swoje firmy na portalach społecznościowych.

11. Deweloper aplikacji

Aplikacje mobilne są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a ludzie są skłonni płacić dobre pieniądze za sposoby zarządzania swoim życiem ze swoich smartfonów. Jeśli masz świetny nowy pomysł na aplikację i wiesz, jak ją kodować, możesz z nią uruchomić i samodzielnie stworzyć swoją aplikację. Możesz również zostać twórcą aplikacji dla firm, które muszą tworzyć konkretne aplikacje. Obie opcje wymagają od Ciebie znajomości podstawowych elementów projektowania oprogramowania oraz przynajmniej dwóch popularnych języków programowania, takich jak SQL, JavaScript, PHP, Python, Ruby on Rails lub iOS.

Jeśli masz pomysł na aplikację, ale nie znasz tajników kodowania, jest wielu programistów, którzy chcą współpracować z ludźmi przy jej tworzeniu. W zależności od Twojej sytuacji i know-how, możesz być w stanie zrobić lukratywny biznes z tworzenia aplikacji.

12. Wyszukiwarka

Google i Bing są wszechobecne, ale niekoniecznie zaspokajają wszystkie potrzeby użytkowników. Jeśli jesteś ekspertem w danej dziedzinie, zbudować własną wyszukiwarkę, która pomaga ludziom z mniejszą wiedzą znaleźć to, czego szukają. Twoje szanse na sukces mogą być większe, jeśli Twoja wyszukiwarka daje użytkownikom możliwość wstawiania parametrów, takich jak subtopics i typ źródła, a nie tylko prowadzenie ogólnego wyszukiwania.

13. Dropshipping

Jeśli chcesz prowadzić stronę e-commerce, możesz się martwić o przechowywanie zapasów. Dzięki dropshippingowi możesz przyjmować zamówienia klientów w sklepie internetowym i wysyłać je bezpośrednio do zewnętrznego sprzedawcy detalicznego w celu realizacji. Tak długo, jak Twój model biznesowy zakłada sprzedaż produktów po cenie wyższej niż ta, którą zapłacisz innemu sprzedawcy, Twój biznes związany z dropshippingiem będzie nastawiony na sukces.

14. Tutoring biznesowy

To, że ktoś bierze udział w zajęciach z danego przedmiotu, nie oznacza, że dobrze rozumie materiał. Jeśli jesteś świetny w wyjaśnianiu komuś rzeczy w pojedynkę i masz duże doświadczenie i wiedzę z danego przedmiotu, zastanów się nad założeniem biznesu nauczania online w tej dziedzinie. Możesz korzystać z narzędzi czatu wideo, takich jak Skype, aby prowadzić sesje nauczania zdalnie i oferować swoją wiedzę każdemu, w dowolnym czasie i miejscu. Rozważ możliwość włączenia do swojego modelu biznesowego budżetu na reklamy na Craigslist i Fiverr.

15. Cyfrowe kursy

Podobnie jak w przypadku korepetycji, ludzie na całym świecie mogą odnieść korzyści z dzielenia się z nimi swoją wiedzą. Zakładając firmę online, która oferuje kursy cyfrowe każdemu zainteresowanemu tematem, możesz łatwo zarobić pieniądze - możesz za opłatą sprzedawać przygotowane materiały pisemne lub inne treści do pobrania.

16. Kanał YouTube

YouTube sprawia, że rozpoczęcie biznesu edukacyjnego online jest szczególnie łatwe. Prześlij swoje filmy edukacyjne na dowolny temat, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, i wykorzystaj media społecznościowe do rozpowszechniania informacji o swoim kanale. W miarę wzrostu liczby widzów, będziesz mógł zarabiać na swoich filmach i czerpać z nich zyski.

17. Coaching przez Skype'a

Niektórzy ludzie, którzy szukają pomocy w pojedynkę, mogą chcieć czegoś więcej niż lekcji. Osoby, które chcą pomocy w rozwoju kariery, poprawie odżywiania lub znalezieniu większego znaczenia w swoim życiu, mogą skorzystać z twojego coachingu przez Skype'a. Zamiast dawać ćwiczenia i oceny, jako trener Skype'a, twoim celem jest oferowanie porad, wskazówek i wsparcia dla klientów. Jeśli prowadzisz blog dla swojej firmy lub regularnie umieszczasz w serwisie LinkedIn informacje na tematy, w których trenujesz, będziesz wyglądać na bardziej godnego zaufania i posiadającego większą wiedzę.

18. Sieć podcastów

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła eksplozja dostępności i słuchalności podcastów, i można na tym skorzystać, uruchamiając własną sieć podcastów. Możesz zaludnić sieć dowolnymi nagranymi podcastami, ale jeśli dasz innym ludziom - przyjaciołom lub nieznajomym z Internetu - możliwość dodawania własnych podcastów, twoja sieć prawdopodobnie będzie się szybciej rozwijać. W miarę rozwoju sieci możesz zwiększyć cenę za pobranie podcastu.

19. Pisarz techniczny

Internet jest pełen copywriterów do wynajęcia, ale tylko kilka z tych copywriterów ma zaplecze techniczne, aby prawidłowo napisać instrukcję obsługi dużej maszyny lub właściwie przekazać wyniki badań naukowych. Jeśli masz doświadczenie w nauce i może pisać o tym, rozpocząć działalność online, dzięki którym ludzie mogą wynająć swoje techniczne usługi pisania. Reklamuj się na LinkedIn, Fiverr i innych platformach, aby przyciągnąć klientów.

20. Wznówić i napisać list motywacyjny

Prawie każdy szukał pomocy u innych osób przy pisaniu CV lub listów motywacyjnych. Zaoferuj swoje doświadczenie w tworzeniu atrakcyjnych życiorysów i listów motywacyjnych każdemu, kto chce Cię zatrudnić. Podawaj przykłady nie tylko życiorysów i listów motywacyjnych innych osób, w których pomagałeś, ale również swoich własnych, udanych życiorysów i listów motywacyjnych, aby zwiększyć swoje szanse na pomyślne rozpoczęcie działalności w Internecie.

21. Doradca korporacyjny

Korporacje potrzebują prawników, którzy będą ich chronić w sprawach prawnych i edukować ich w zakresie tego, co mogą, a czego nie mogą robić. Założenie internetowej korporacyjnej firmy doradczej możesz zaoferować pracownikom korporacyjnym sposób na utrzymanie ich spraw prawnych w porządku bez zobowiązań, wygórowanych opłat i rozległych osobistych zobowiązań tradycyjnych prawników. Będziesz musiał pokazać dowód, że zdałeś egzamin adwokacki, aby zbudować klientelę, i wyjaśnić, że Twoja firma jest całkowicie online - ponieważ kiedy przyjdzie czas, aby Twój klient poszedł do sądu, będą musieli zatrudnić prawnika w swoim regionie, który może reprezentować ich przed sędzią lub ławą przysięgłych.

22. Doradca startowy

Wiele z najbardziej znanych firm technologicznych na świecie rozpoczęło działalność jako małe startupy, które wciąż zastanawiają się nad właściwym modelem biznesowym dla osiągnięcia sukcesu. Jako doradca ds. startupów, możesz doradzać firmom jutra już dziś. Skorzystaj z wszelkiej wiedzy, jaką posiadasz w zakresie finansów korporacyjnych, rozwoju oprogramowania i innych istotnych dziedzin, aby zapewnić nowym firmom wiedzę, której potrzebują do osiągnięcia sukcesu. Jak te startupy odniosą sukces, tak i Twój biznes.

Jaki rodzaj biznesu online jest najbardziej dochodowy?

Spośród powyższych typów biznesu online, doradztwo korporacyjne jest najbardziej opłacalne, a następnie rozwój aplikacji. Niektórzy eksperci w dziedzinie biznesu online oczekują również, że firmy edukacyjne - tutoring, kursy cyfrowe, kanały YouTube, a nawet coaching przez Skype'a - będą w przyszłych latach osiągać wyższe zyski, a witryny e-commerce pójdą w ślad za nimi.

Zobacz

Powrót do biur po długim okresie pracy zdalnej może być wyzwaniem zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie biura, aby stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale również inspirująca i komfortowa. W poniższym artykule przedstawiamy kluczowe elementy, które mogą pomóc w powrocie do biura i przekonaniu...

Wydawałoby się, że monitory do pracy biurowej nie mają jakichś szczególnych wymagań. W końcu nie wymagamy od nich super rozdzielczości – jak przy monitorach dla graczy – czy wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. Jednak monitor do pracy biurowej to urządzenie przy którym spędzamy zwykle 8 godzin w ciągu dnia. Ważne więc, by miał jak najmniej szkodliwy wpływ...

​Możliwość zlecenia jakiegoś zadania zewnętrznemu usługodawcy to zawsze szansa na oszczędność czasu. W końcu w ten sposób nasz zespół nie musi poświęcać swoich obowiązków na czynności, które z powodzeniem może wykonać ktoś inny. W przypadku takich obowiązków jak archiwizacja dokumentów, korzyści jest jednak znacznie więcej. Oczywiście także tutaj możemy liczyć na...