loader

Xiaomi Mi 10 Note - duży smartfon dla wymagających

Ostatnimi czasy trudno oskarżyć firmę Xiaomi o to, że nic nie robi. Jej oferta jest systematycznie uzupełniana o nowe produkty. Po kilku latach do łask powróciła przy tym nieco zapomniana seria Mi Note. Xiaomi Mi Note 10 to sprzęt zasługujący na uwagę z przynajmniej kilku powodów.

Telefon, który robi różnicę

Jeśli analizujemy rynek telefonów komórkowych z tak zwanej średniej póki cenowej, z pewnością zauważymy, że kolejne modele są podobne do siebie. Tu słowa krytyki trafiają zwłaszcza do producentów z Chin, dla których charakterystyczne jest to, że potrafią wypuszczać na rynek dziesiątki niemal identycznych modeli. Mi Note 10 zrywa jednak z tą tradycją.

Sam format telefonu nie zapowiada żadnych przełomowych zmian. Mamy zatem do czynienia z wyświetlaczem Arc AMOLED Full HD i przekątną wynoszącą 6,47 cala. Ekran może się podobać, bo zajmuje niemal cały front telefonu. Nie należy do niego jedynie wycięcie przeznaczone na przedni obiektyw wbudowanego aparatu. Oczywiście, można mieć wątpliwości, co do tego, czy jest to rzeczywiście optymalne rozwiązanie. Wiele osób preferuje ekrany pozbawione wycięć. Nie oznacza to jednak, że będzie to poważna przeszkoda. Tu zresztą warto wspomnieć, że sam wyświetlacz to gwarancja ponadprzeciętnej jasności. Posiada przy tym wbudowany czytnik linii papilarnych.

Naprawdę istotne różnice możemy dostrzec jednak przede wszystkim wówczas, gdy przyjrzymy się tyłowi telefonu. Tym, co zachwyca jest aż pięć obiektywów. Mają on odpowiednio 108. 12, 5, 20 i 2 Mpix i każdy z nich ma do spełnienia nieco inną funkcję. Przykładowo obiektyw o rozdzielczości 12 Mpix jest teleobiektywem z podwójnym zoomem portretowym podczas gdy ten o rozdzielczości 2 Mpix sprawdza się znakomicie w przypadku zdjęć makro wykonywanych nawet z odległości 1,5 centymetra.

Wypada zresztą podkreślić, że nawet same obiektywy to ciągle nie wszystko. Producent postanowił zadbać także o oprogramowanie, które można uznać za co najmniej solidne. Te, które dotyczy aparatu zwraca na siebie uwagę choćby ze względu na obecność ulepszonego trybu nocnego, a także tryby nagrywania, który powinien spodobać się nawet dość wymagającym vlogerom. Filmy można nagrywać w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Smartfon można nabyć w jednej z trzech wersji kolorystycznych, także pod tym względem jest więc w czym wybierać.

Bateria dla bardzo wymagających

Xiaomi Mi Note 10 z pewnością spodoba się jednak nie tylko entuzjastom fotografowania. Jednym z jego znaków rozpoznawczych jest także znakomita bateria. Ma ona pojemność 5260 mAh, nie bez znaczenia jest zaś i to, że posiada wsparcie dla szybkiego ładowania 30W. W 30 minut można ją naładować od 0 do nawet 58 procent, naładowanie telefonu do pełna nie powinno przy tym zająć więcej niż godziny. Jeśli weźmie się pod uwagę dużą pojemność ogniwa, nie sposób nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z wynikiem, który zasługuje na pochwałę. Warto podkreślić także to, że smartfon został wyposażony w NFC oraz w gniazdo słuchawkowe posiadające wsparcie dla Hi-Res. Jego plusem jest też pozostawienie gniazda jack 3,5 mm.

Zobacz

Zegarki sportowe cieszą się dużą popularnością - są chętnie kupowane nie tylko przez fanów aktywności fizycznej. Bardzo cenione są między innymi produkty marki Polar. Marka ta powstała w 1977 roku i od tego czasu stale zyskuje nowych fanów. Zegarki Polar od tamtego czasu są systematycznie udoskonalane, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadają potrzebom współczesnego...

Frezy do gniazd zaworowych to są wyposażone w specjalnie szlifowane, regulowane, wymienne ostrza z węglika wolframu. Każdy frez ma dwa zasadnicze wymiary i trzy kąty. Szerokość górna, szerokość gniazda, kąt główny, kąt górny i kąt gardłowy. Oczywiście, w miarę skomplikowania ostrza stają się one bardziej różnorodne. Pojawią się dodatkowe kąty i promienie. Do czego...

Potrzeba tłumaczenia może odbywać się w dwie strony. W zależności od potrzeb można będzie znaleźć takie biuro tłumaczeń, które będzie w stanie poradzić sobie z tego typu zleceniem. Od pewnego czasu zapotrzebowanie na tłumaczenia jest większe, ponieważ wiele osób jeździ poza granice naszego kraju do pracy, sprowadza samochody, ale również współpracuje z firmami czy...