loader

Co musimy wiedzieć o glince samochodowej?

Co to jest glinka do lakieru?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – co to jest glinka do lakieru?  Glinka samochodowa czy też jak kto woli glinka do lakieru to masa plastyczna, która zawiera polerskie cząsteczki. Jest ona stosowana także w na przykład pastach polerskich. Glinka do czyszczenia lakieru samochodowego pozwala na przeprowadzenie bardzo prostego oraz także skutecznego zabiegu. Mowa oczywiście o dogłębnym oczyszczaniu lakieru z brudu, który zalega w mikroszczelinach. Tenże proces wykonujemy obowiązkowo przed polerowaniem oraz przed woskowaniem auta. Glinka do czyszczenia lakieru sprawi, że w sposób wręcz błyskawiczny usuniemy drobinki żywicy z drzew, asfaltu oraz także nalotu klocków hamulcowych. Poza tymi wymienionymi pozbędziemy się również innych trudnych zanieczyszczeń do usunięcia preparatami standardowymi używanymi podczas mycia samochodu.

Rodzaje glinek do lakieru samochodowego

Jaka glinka do lakieru będzie najlepsza? Aby móc odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy zapoznać się z rodzajami glinek do lakieru. Glinka jest przeznaczona do dekontaminacji lakieru. Konsystencją swoją oraz budową przypomina bardzo plastelinę. Firmy, które produkują glinki dodają często barwniki, dzięki którym można z łatwością rozpoznać ich twardość, chociaż niestety nie jest to jakaś specjalna reguła.

Glinki z uwagi na samą twardość podzielić możemy na trzy rodzaj:

- pierwsza to glinka miękka w kolorze pomarańczowym,

- kolejna to średnia w kolorze żółtym,

- ostatnia to twarda glinka, inaczej agresywna, która jest w kolorze niebieskim.

Jeśli chodzi o glinkę miękką to na pewno stanowi ona wybór najbezpieczniejszy jeśli chodzi o wyczyszczenie dokładne karoserii. Jest bardzo plastyczna oraz delikatna najbardziej dla lakieru spośród wszystkich glinek dostępnych. Z jej pomocą uda się usunąć delikatne naloty oraz zabrudzenia. Niestety, praca z nią jest dużo bardziej czasochłonna. Mamy jednak pewność, że lakier po wyczyszczeniu dokładnym pozostanie bez zarysowań dodatkowych.

Kolejna glinka, a więc glinka średnio-agresywna jest przeznaczona do starszych samochodów z lakierami twardymi. Nadaje się także do pielęgnacji bieżącej lakieru. Na pewno to ona właśnie jest rekomendowana dla autodetailingowców początkujących.

Ostatni rodzaj to glinka agresywna. Jest to glinka twarda. Ona z kolei sprawdzi się idealnie przy przygotowaniu lakieru do korekty. Praca z tą glinką jest bardzo szybka, ale niestety przyczynić się może do powstania pewnych zarysowań dodatkowych.

Wiemy już mniej więcej jak działa glinka do lakieru. Wiemy także, którą glinkę powinniśmy wybrać. A gdzie glinkę możemy zakupić? Wydawać by się mogła odpowiedź na to pytanie oczywista, ale jednak tak nie jest. Bowiem wciąż fraza glinka do lakieru gdzie kupić jest frazą w wyszukiwarce internetowej niezmiernie często wpisywaną. Glinkę możemy zakupić zarówno w sklepach motoryzacyjnych stacjonarnych jak i także w sklepach motoryzacyjnych internetowych. Mamy pełną dowolność. W sieci czasem mamy nieco taniej.

Zobacz

Liczba nowych automatycznych samochodów poniżej 20 tys. dolarów już teraz szybko się kurczy, ale rygorystyczne wymogi ANCAP i kiepski dolar australijski przyczyniły się do tego, że na przełomie 2019 i 2020 r. segment ten poniósł kolejne ofiary. Kiedyś popularne tabliczki z nazwiskami, takie jak Honda's Jazz i Hyundai's Accent, znalazły blok tnący, a niektóre samochody...

Można by pomyśleć, że w przypadku firm motoryzacyjnych bylibyśmy w pewnym sensie do przodu. Przy tak małej populacji, że co roku w Chinach sprzedaje się więcej nowych samochodów niż w naszym kraju, jak ważny może być udział w rynku samochodowym w Australii? Uznano to za liczbę surową? Nie bardzo. Ale w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Tutaj historia robi się...

Australia nadal pozostaje w tyle za rozwiniętym światem, jeśli chodzi o liczbę pojazdów elektrycznych na swoich drogach, około 6000 w końcu się liczy. W Norwegii, około 24 razy mniejszej od Australii, w samym 2017 r. sprzedano ponad 62 000 pojazdów elektrycznych. Okay, 62,000 pojazdów elektrycznych. Mówisz poważnie? Poważnie? Poważnie. Hojne norweskie ulgi podatkowe dla...